Šiemet konkursas vyksta Tel Avive, ir nors jo finalas prasidės tik pasibaigus šabui – šeštadienį po saulėlydžio – repeticijos ir pasirengimas turi vykti anksčiau tą dieną.
Judėjų ultraortodoksai griežtai laikosi religinių įstatymų, kuriais draudžiama dirbti per šabą, prasidedantį penktadienį po saulėlydžio ir trunkantį iki šeštadienio saulėlydžio.
„Eurovizijos“ organizatoriai ketina „viešai ir skandalingai išniekinti mūsų šventą ir šlovingą šabą, Dieve, sergėk mus“, – sako rabinas Chaimas Kanievsky (Chaimas Kanievskis) ranka rašytame laiške, kurį patvirtino kitas aukšto rango religinis lyderis rabinas Gershonas Edelsteinas (Geršonas Edelsteinas).
„Jie taip pat verčia daugelį šabo besilaikančių žydų dirbti šeštadienį, ir mes negalime sužlugdyti jų schemos, o šis (išniekinimas) kelia pavojų mūsų buvimui čia, Šventojoje Žemėje“, – religinės žiniasklaidos išplatintame laiške rašė 91 metų dvasinis lyderis.
„Privalome šauktis... ir maldauti Dievo mus apsaugoti“, – sakė Ch. Kanievsky ir paragino tikinčiuosius penktadienio vidurnaktį susirinkti sinagogose ir religinėse mokyklose „maldoms, atgailavimui ir pasigailėjimo meldimui“.
Antradienį šalies premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) ultraortodoksų politinių partijų lyderius patikino, kad „Eurovizija“ yra tarptautinis renginys, „kurio vyriausybė nekontroliuoja“.
„Izraelio vyriausybė nesiekia išniekinti šabo ir dauguma renginio dalyvių yra iš užsienio, ne žydai“, – laiške jiems rašė B. Netanyahu.
B. Netanyahu šiuo metu derasi – taip pat ir su ultraortodoksų partijomis – dėl naujos valdančiosios koalicijos formavimo po praėjusį mėnesį įvykusių visuotinių rinkimų.
Naują vyriausybę jis turi suformuoti iki gegužės 29 dienos.
Kalbėta, kad šabas buvo tarp priežasčių, nulėmusių „Eurovizijos“ organizatorių ir Izaelio sprendimą nerengti šio konkurso religiškai konservatyviame Jeruzalės mieste.
Naujausi komentarai