Pereiti į pagrindinį turinį

Izraelis – krikščioniškosios civilizacijos Biblija

2012-03-11 16:24
Izraelis – krikščioniškosios civilizacijos Biblija
Izraelis – krikščioniškosios civilizacijos Biblija / Asmeninio archyvo nuotr.

Ši šalis keliautojus žavi įspūdingais kontrastais – derlingomis pakrantėmis ir pustomomis dykvietėmis, įspūdingais koralų rifais ir bedvase Negyvąja jūra. Čia savo akimis galima pamatyti kelių tūkstantmečių istorijos liudytojus, puikiai derančius su dabarties stebuklais.


Skaičiai ir faktai

Izraelis ribojasi su Libanu, Sirija, Jordanija bei Egiptu.

Iš šiaurės į pietus šalis ištįsusi per 470 km, plačiausia jos vieta yra 135 km, siauriausia – tik 15 km. Nors tai nedidelė šalis, tačiau joje yra net keletas klimato zonų.

Plotas – 20,77 tūkst. kv. km.

Sostinė – Tel Avivas.

Didžiausias miestas – Jeruzalė.

Gyventojų skaičius – 7, 1 mln.

Piniginis vienetas – šekelis.

Jeruzalė – religijų sostinė

Daugialypis ir nepakartojamas Izraelis svetingai dalijasi visais savo paveldo, kultūros ir gamtos lobiais. Ši ypatinga, mistiška vieta masina žmones daugybę amžių. O tūkstantmečius neslūgstančios aistros dėl plotelio mažai derlingos žemės Viduržemio jūros rytuose tik sustiprino šios teritorijos išskirtinumą ir pasaulio galingųjų norą valdyti nedidelę, keliskart už Lietuvą mažesnę šalį.

Izraelis – krikščioniškosios civilizacijos lopšys su gausybe neatskleistų religinių, kultūrinių ir istorinių paslapčių, kurios nuolat atsiduria viso pasaulio dėmesio centre.

Islamo, judaizmo ir krikščionybės sankirta padėjo pamatus didžiausiam pasaulyje istorijos ir religijos muziejui po atviru dangumi.

Mistika alsuojanti Izraelio širdis Jeruzalė ne veltui tituluojama religijų sostine. Čia po vienu dangumi įsitenka dangų ramstančios krikščionių bažnyčios ir musulmonų minaretai.

Kelionei reikia pribręsti

Jeruzalėje, kuri laikoma vienu seniausių pasaulio miestų, atgyja Šventojo Rašto istorijos. Kadaise šio miesto gatves lietė Kristaus kojos.

Jeruzalėje galima pereiti visas dvylika stotelių pakeliui į Golgotos kalną ir įkopti į Šv. Kapo bažnyčią. Apsilankyti alyvmedžių giraitėje, o tiksliau – Getsemanės soduose, kur buvo suimtas Kristus. Taip pat pasigrožėti Dievo Tarno, Visų Tautų ir Šv. Onos bažnyčiomis – pastaroji pastatyta Mergelės Marijos gimimo vietoje, aplankyti Šv. Stepono vartus.

O visų, turinčių slaptų troškimų ir prašymų, laukia jau dešimtis amžių skaičiuojanti ir nepailstamai norus pildanti Raudų siena.

Kaip vaizdžiai palygino kelionių agentūros „West Express“ produktų vadovė Nira Koltun, kelionė į Izraelį – tai kelionė į save.

„Retas keliautojas aplankyti šią šalį pasiryžta spontaniškai. Dažniausiai tai ilgų apmąstymų, dvejonių ir vidinio apsisprendimo kelionė sielai. Galima sakyti, jog reikia subręsti, kad leistumeisi į tokią kelionę“, – teigė N.Koltun.

„Namų darbai“ – būtini

Kiekvieną keliautoją į šią šalį veda savi tikslai – vienus vilioja slapti troškimai, kuriuos žada palikti Raudų sienoje, kiti svajoja išvysti švenčiausias krikščioniškąsias vietas, dar kitiems – tai rojaus kampelis su puikiu klimatu ir gamta.

„Tai nėra tradicinė kelionės vieta, kaip Egiptas, Turkija ar Kreta. Izraelis ir jo apylinkės – pasaulio centras daugelį tūkstantmečių. Todėl ši kelionė ypač tinka tiems, kurie domisi pasaulio istorija“, – pastebėjo žinomas geografas Jonas Kunčina, Izraelyje drauge su žmona Milda viešėjęs 12 dienų.

Pašnekovo teigimu, prieš keliaujant į šią valstybę tiesiog būtina atlikti „namų darbus“ – pasidomėti religijų istorija ir plačiau panagrinėti svarbiausius Izraelio istorinius momentus. Antraip, J.Kunčinos nuomone, daug informacijos liks nesuprasta.

Trijų jūrų apsuptyje

Ypatingi potyriai ir netikėtumai Izraelyje lydi kiekvieną keliautojų žingsnį – nuo Kristaus gimimo vietos Betliejuje iki nukryžiavimo Golgotos kalne, nuo Cezarėjos iki krikšto vietos Jordano upės pakrantėje, nuo karščiu alsuojančių Negyvosios jūros pakrančių iki gaivių Eilato koralinių rifų.

Izraelis patrauklus ir tuo, jog šioje šalyje galima ilsėtis net prie trijų jūrų: Eilato kurorte – prie Raudonosios, Natanijoje – prie Viduržemio, o besirūpinantieji savo sveikata ir grožiu nepraleidžia progos pasilepinti gamtos dovanotu stebuklu – Negyvosios jūros gydomąja galia.

Nors šalis ir nedidukė, tačiau įvairialypė. Ramaus poilsio šalininkai gali rinktis Natanijos regioną, garsėjantį puikiais paplūdimiais.

Jaunimui atrakcijų įvairovę siūlo Izraelio sostinės Tel Avivo naktinis gyvenimas ir pakrantė.

Neišsemiamas lobynas

Kaip prisipažino J.Kunčina, bene didžiausią įspūdį jam pačiam bei sutuoktinei paliko Jeruzalė.

Kelių amžių senumo istorijos, kurios vienaip ar kitaip formavo dabartinį pasaulį ir davė pradą krikščioniškajai epochai, čia tarsi laiko mašina nukelia į tolimą praeitį.

„Net iki šiol gyvas pojūtis, kaip stovint prie Raudų, dar vadinamos Vakarinės sienos, apėmė jaudulys. Visa toji Izraelio ir ypač Jeruzalės aura – neapibūdinamai kvapą gniaužianti ir ypatinga“, – prisipažino J.Kunčina.

Pora neatsisako minties apsilankyti šioje šalyje dar kartą. Kaip pripažino pašnekovas, aplankyti visus pažadėtosios žemės istorinius lobius neužtektų ir kelerių metų – tai yra neišsemiamas muziejus po atviru dangumi, gyvai liudijantis svarbius mūsų civilizacijos įvykius.

Tuo tarpu kelionių organizatoriai prognozuoja, kad šiemet Izraelis sulauks dar didesnio keliautojų susidomėjimo ir taps viena populiariausių turistinių krypčių. Tokias prielaidas specialistai sieja ir su vasarą planuojamu tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus į Tel Avivą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų