Po audringų dešimtmečių ir daugiau kaip 100 mln. parduotų albumų britų dainininkas antradienį mirė, palikdamas žmoną Sharon (Šaron), šešis vaikus, būrį vaikaičių ir amžiną įrašą rokenrolo metraščiuose. Jam buvo 76 metai.
Muzikantas, kuriam 2019-aisiais buvo diagnozuota Parkinsono liga, mirė praėjus kiek daugiau nei dviem savaitėms po „Black Sabbath“ atsisveikinimo koncerto jo gimtajame Birmingame Anglijoje.
Atsisveikinti su „Black Sabbath“ „Villa Park“ stadione, kur namų rungtynes žaidžia „Premier“ lygos futbolo klubas „Aston Villa“, susirinko 40 tūkst. gerbėjų, dalyvavo tokios roko žvaigždės kaip „Metallica“, „Guns N' Roses“, kai kurie „Aerosmith“ ir „The Rolling Stones“ nariai.
Šio amžiaus pradžioje Ozzy įgijo daugybę naujų gerbėjų kaip neprigirdintis, kiek pakvaišęs, bet labai mylintis senelis itin populiariame MTV realybės šou „The Osbournes“, nė iš tolo neprimenančiame jo šlovės praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje ekscesų.
Iki savo renesanso jis labiausiai garsėjo tuo, kad kartą scenoje nukando gyvo šikšnosparnio galvą, kad nusišlapino į vienos įrašų studijos boso vyno taurę ir ant Alamo mūšio didvyriams skirto paminklo Teksase.
Tačiau sunkiojo roko gerbėjai jį amžinai prisimins kaip „Tamsos princą“, sunkiojo metalo srovę kūrusios grupės „Black Sabbath“ lyderį.
„Merginos išbėgo iš salės klykdamos“
Grupė iškart sulaukė sėkmės, išleidusi debiutinį to paties pavadinimo albumą 1970-aisiais.
Šimtai tūkstančių žmonių visame pasaulyje ir toliau plūdo pasiklausyti roko himnų, tokių kaip „Paranoid“, „War Pigs“ ir „Iron Man“, audringuose grupės gyvuose pasirodymuose beveik 50 metų, kol grupė pirmą kartą nuleido uždangą koncertu Birmingame 2017-aisiais.
Ozzy, kaip ir daugelis jo amžininkų, kentėjo nuo atminties spragų dėl alkoholio ir narkotikų vartojimo, tačiau mažai kas gali teigti turintys tokias didžiules atminties skyles.
Jis sakė pamiršęs bandymą pasmaugti savo žmoną Sharon tais metais, kai gimė jų vyriausia dukra, pridurdamas, kad apskritai apie dešimtąjį dešimtmetį jis prisimena labai mažai.
2010-aisiais mokslininkai netgi išanalizavo jo genomą, bandydami suprasti, kaip jis išgyveno visą savidestrukcinį elgesį.
Ozzy teigė neprisimenantis, kur pirmą kartą atliko debiutinį „Black Sabbath“ albumą.
„Bet aš puikiai prisimenu publikos reakciją: visos merginos išbėgo iš salės klykdamos“, – prisiminė jis savo autobiografijoje „I am Ozzy“.
Dėl pašėlusio gyvenimo būdo jis vis susidurdavo su teisėsauga, įskaitant apsilankymus teisme dėl kaltinimų satanizmu ir savižudybės kurstymu, nors jo kriminalinė karjera prasidėjo dar prieš prisijungiant prie grupės, kai jis praleido laiką kalėjime už televizoriaus ir kūdikių drabužių vagystę.
O. Osbourne'as gimė darbininkų klasės šeimoje 1948 metų gruodžio 3 dieną Birmingame, jo tikrasis vardas – Johnas Michaelas Osbourne'as (Džonas Maiklas Ozbornas). Pravardę jis gavo dar pradinėje mokykloje.
Disleksija sirgęs ir nepatenkintas dėl namų darbų O. Osbourne'as metė mokyklą būdamas 15 metų ir pradėjo dirbti įvairius fizinius darbus, taip pat ir skerdykloje.
Tačiau jis nusprendė tapti roko žvaigžde, išgirdęs per radiją grupę „The Beatles“, ir neįtikėtinai greitai įgyvendino šią savo svajonę.
„Visi aplink mane miršta“
Netrukus po susitikimo su gitaristu Tony Iommi (Toniu Ajomiu), jiedu, įkvėpti siaubo filmų, nusprendė „nustoti kurti bliuzą ir vietoj to kurti šiurpią muziką“.
Sunkių rifų skambesys, lydimas Ozzy drumzlino balso, dainuojančio apie tamsiąją žmogaus prigimties pusę, tapo sunkiojo metalo šablonu.
„Pink Floyd“ muzika buvo turtingiems koledžų vaikiams, o mes buvome visiškai priešingi“, – sakė jis.
Albumai buvo leidžiami pašėlusiu tempu. Jie dažnai būdavo kritikų atstumti, bet gerbėjų pripažinti.
Ozzy paliko grupę 1979 metais, sėkmingai tęsė solinę karjerą ir išleido 11 albumų, tuo pačiu stengdamasis suvaldyti neramų asmeninį gyvenimą.
Pirmoji jo santuoka su Thelma (Telma), su kuria jis susilaukė dviejų vaikų, Ellioto (Elioto) ir Jessicos (Džesikos), jo paties teigimu, buvo katastrofa.
1982-aisiais jis vedė savo vadybininkę Sharon, kuri greitai tapo jo mūza. Jie susilaukė trijų vaikų – Aimee (Eimi), Kelly (Keli) ir Jacko (Džeko) – ir įsivaikino dar vieną berniuką, Roberto (Robertą).
Nepaisant iš pažiūros nerūpestingo būdo, jo draugo rokerio Lemmy Kilmisterio (Lemio Kilmisterio) iš „Motorhead“ ir Davido Bowie (Deivido Bouvio) mirtys jį nuteikė apmąstymams.
„Visi aplink mane miršta, bet aš jau esu tokiame amžiuje“, – 2016-aisiais jis sakė žurnalui „Rolling Stone“.
Parkinsono liga jam buvo diagnozuota 2019-aisiais, o visas pelnas, gautas iš paskutinio jo koncerto liepos 5-ąją, atiteko labdaros organizacijoms, įskaitant „Cure Parkinson's“ ir Birmingamo vaikų ligoninę.
Naujausi komentarai