Pereiti į pagrindinį turinį

Pokerio žaidėjų taktika gali būti ir neskalbti drabužiai

2010-08-22 17:39
Pokerio žaidėjų taktika gali būti ir neskalbti drabužiai
Pokerio žaidėjų taktika gali būti ir neskalbti drabužiai

MP3 grotuve skambėjo "Linkin Park" daina "Shadow of the Day". Saulės akiniais akis slepiantis rusas lingavo į melodijos taktą. Ant pokerio stalo buvo žetonų už kelis milijonus eurų.

Stengiasi būti neperkandami

Akiniai nuo saulės, basutės, sportiniai kostiumai, margos kepuraitės, MP3 grotuvai, šortai, bluzonai su gobtuvais.

Į didžiausio pasaulyje žaidėjų skaičiumi ir prizų fondais Europos pokerio turo (EPT) pirmąjį etapą Taline, kurį rengia internetinio pokerio kompanija "PokerStars", kaip ir įprasta šiam intelektualiam žaidimui, susirinko ypač marga publika.

Šįkart pokerio žaidėjai kovojo dėl pusšešto milijono litų piniginio fondo. Vien nugalėtojui atiteko 1,38 mln. litų. Pernai bendras EPT šeštojo sezono prizinis fondas siekė beveik 200 mln. litų!

Kovodami dėl įspūdingų sumų pokerio žaidėjai naudoja įvairius psichologinius triukus, rengiasi keistai ir provokuojamai arba priešingai – stengiasi būti nepastebimi ir neperkandami.

Žaidžia ir rašo tinklaraštį

EPT etape gegužės mėnesį Monte Karle daugiau nei 2 mln. litų laimėjusi jaunoji Lietuvos pokerio žvaigždė – 22-ejų Dominykas Karmazinas, slapyvardžiu Domce, klausėsi muzikos.

Muzika prie pokerio stalo, tikina Dominykas, nėra jo taktikos dalis. Nors ir su trumpomis pertraukomis, per dieną tenka neretai sėdėti po 10–11 valandų, todėl melodija ramina ir pravalo smegenis. Tik gaila, nusijuokė Domce, "IPhone" greitai nusėda.

Ilgais languotais šortais, margais marškinėliais ir paprastas vasarines basutes avintis D.Karmazinas išsitraukė nešiojamąjį kompiuterį.

Atrodė, kad šviesiaplaukis vaikinukas neatidžiai seka kortų stalą. Tik itin akylas žmogus galėjo pastebėti staigiai iš padilbų metamą jo žvilgsnį į varžovą, kortas, stalą.

"Internete rašau savo blogą. Mintys apie komandą, pokerį... Kartais net per turnyrus paskelbiu informaciją, – aiškino Dominykas. – Nors galbūt tai ir dalis mano taktikos. Kai kuriuos varžovus sutrikdo toks neva atsainus požiūris. Jie net pamano, kad aš neseku žaidimo."

EPT etape Taline šalutiniame turnyre laimėjęs antrąją vietą ir kelias dešimtis tūkstančių litų D.Karmazinas neslepia: prie pergalės šiek tiek prisidėjo ir jo tarsi atsaini laikysena. Ji suklaidino kai kuriuos varžovus.

Tamsių akinių klasta

Viena pokerių žvaigždžių – prancūzas Bertrand'as "ElkY" Grospellier Estijos sostinėje, kaip jau buvo nekart pasielgęs, išsidažęs veidą kaip klounas.

Dar kitas jo kolega, taip pat iš garsiosios komandos "PokerStars Pro", prancūzas Arnaud Mattern, buvo nusiskutęs plikai, o akis slėpė po saulės akiniais.

Tamsūs akiniai – dažniausias pokerio žaidėjų atributas. Finale prie stalo net šeši iš aštuonių žaidėjų žvilgsnius maskavo akiniais nuo saulės.

D.Karmazinas mano, kad akiniai dažniausiai parodo nepasitikėjimą savo jėgomis ar psichologinį silpnumą. Mat pokerio žaidėjai bijo išduoti savo žvilgsnį. Akys – emocijų veidrodis.

Daugiau nei prieš pusmetį, prisipažino D.Karmazinas, jis pats nešiojo akinius, tačiau Monake, net ir per finalą, prie stalo jis sėdėjo be tamsių akinių.

"Žaidžiant pokerį saulės akinius nešioju ne dėl to, kad kažko bijočiau ar parodyčiau savo silpnumą", – šiek tiek kitokią nuomonę išsakė dar vienas perspektyvus, beveik pusę milijono litų laimėjęs Lietuvos pokerio žaidėjas Kristijonas Andrulis, slapyvardžiu Greezhool.

Įvaizdis – dryžuota kepurėlė

"Jie nemato mano žvilgsnio, – priežastį, kodėl slepia akis, įvardijo Kristijonas. – Neretai net nejausdami pokerio žaidėjai, gavę kortas ar iškritus ketvirtai kortai, akimirkai pažvelgia į savo žetonus. Seku jų rankas, žvilgsnį, akis. Yra daugybė detalių."

Taline akinius nuo saulės kartais užsidėdavo ir 53 vietą tarp 420 dalyvių užėmęs "Domcee" komandos narys Povilas Purtokas bei geriausiai iš lietuvių pasirodęs ir 10 tūkst. eurų laimėjęs rusakalbis vilnietis Anatolijus Jevtejevas.

Tiesa, iš Saratovo beveik prieš 30 metų į Lietuvą atvykęs vyras ne visada akis slėpė po akiniais. Viena jo įvaizdžio dalių EPT turnyre – dryžuota kepuraitė.

"Neįprasčiausiai atrodė vienas pokerio žaidėjas Prancūzijoje, – jį nustebinusį vyruką, kuriam pralošė visus žetonus, prisiminė D.Karmazinas. Agresyvius jaunus žaidėjus mėgstantis ir prie įvairių stilių įpratęs vilnietis šypsosi: – Jo akiniai pradėdavo mirksėti lemputėmis."

Arogantiškas milijonierius

Arogantiškų, dažnai plepančių prie stalo, į telefono skambučius atsiliepiančių žaidėjų pokerio turnyre pasitaiko nedažnai. Tačiau viename ne pagrindiniame turnyre būtent taip elgėsi apie 150 kg sveriantis vyras.

Su jachta į Estijos sostinę atplaukęs milijonierius iš Italijos šlamštė salotas, užsisakė masažą, demonstravo panieką ir nepagarbą varžovams.

"Būna ir dvokiančių varžovų, – pripažino garsiausias Lietuvos pokerio žaidėjas, Australijoje gyvenantis buvęs kaunietis Antanas Guoga-Tony G. – Tai labai nemalonu."

Ne tik savęs, bet ir kitų nevalyvumu negerbiančių varžovų nemėgsta ir D.Karmazinas, K.Andrulis, kurie nekart susidūrė su senokai nesipraususiais, ne itin švariais drabužiais vilkinčiais žaidėjais.

Tiesa, kai kurie pokerio žaidėjai specialiai vilki dvokiančiais drabužiais, nes siekia sutrikdyti ir išmušti iš vėžių varžovus.

Pagalbininkas – gobtuvas

Mūvėti džinsus ilgame turnyre yra itin nepatogu, nes po 10 valandų žaidimo jie permirksta prakaitu. Neretai pokerio žaidėjai vilki sportiniais kostiumais su gobtuvais.

"Yra tokių, kurie vilki treningais su užrašu "Dolce&Gabbana", – italų dizainerių vardus ironizuodamas tarė K.Andrulis. Jis Taline vilkėjo geltonais marškiniais ir kostiuminėmis kelnėmis, kitą dieną – švarku.

K.Andrulis įsitikinęs, kad reikia gerbti varžovus ir žaidimą, todėl mūvi patogiomis kelnėmis, o neretai vilki ne tik marškinius, bet švarką.

Jis iškart pajuto pagarbą su kostiumu ir kaklaraiščiu pokerį žaidusiam varžovui.

D.Karmazinas rengiasi patogiai, įvairiai ir stilingai.

"Su gobtuvu pokerio lošėjas jaučiasi užsiblokavęs nuo aplinkos, – aiškino Dominykas ir Kristijonas. – Be to, gobtuvas slepia itin susijaudinusio žaidėjo kakle matomą pulsavimą."

Būna ir kino kostiumų

Itin agresyviu žaidimu ir provokuojamu įvaizdžiu pagarsėjęs Tony G., kaip mums priminė A.Guoga, turi ir varlės Kermit kaukę, kurią kartais užsideda per pokerio turnyrus.

"Ko tik nebūna", – juokėsi Tony G., prisiminęs legendinio "Žvaigždžių karų" herojaus Dartho Weiderio drabužiais ir kauke pasidabinusį pokerio žaidėją.

"Kiečiausias yra Phillipas Ivey, pravarde Phil", – puikiai žinomą ne vieną ir ne dešimt milijonų laimėjusį 34-erių pokerio asą išskyrė Tony G.

Nuo 18 metų pradėjęs žaisti pokerį, padirbęs savo tapatybės kortelę, nes šį žaidimą daugelyje šalių galima žaisti tik nuo 21-erių, P.Ivey beveik neslepia akių, nesirengia sportiniu kostiumu.

Jauniausias pokerio istorijoje ir per trumpiausią laiką net septynis prestižinius pokerio apdovanojimus pelnęs amerikietis dažniausiai vilki tvarkingais golfo marškinėliais, ant galvos – beisbolo kepuraitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų