„Eurovizijos“ finale – pribloškiamas Ukrainos triumfas (D. Montvydas – devintas!) Pereiti į pagrindinį turinį

„Eurovizijos“ finale – pribloškiamas Ukrainos triumfas (D. Montvydas – devintas!)

2016-05-14 23:15

Šeštadienio vakarą Švedijos sostinėje Stokholme nuskambėjo „Eurovizijos“ šou finalas. Po įnirtingos muzikinės kovos Europos dainų konkurse triumfavo Ukraina.

Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kad kitais metais „Eurovizijos“ akordus girdėsime iš Ukrainos – konkurso nugalėtoja tapo 32 metų Jamala, Ukrainos Krymo totorė.

„Eurovizijos“ žvaigžde pelnytai vadinama Ukrainos atstovė Jamala – Krymo totorė su šiurpia šeimos istorija, kurią ir apdainavo, nors veikiau apverkė savo kūrinyje. Dainininkė tikrai suvirpino klausytojų širdis daina „1944“, kurioje kalbama apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. Nieko keisto, kad lažybų bendrovės žadėjo nuožmią kovą tarp Rusijos ir Ukrainos, kurią iki šiol drasko konfliktas dėl Rusijos aneksuoto Krymo. Rusijos atstovas Sergejus Lazerevas turėjo pripažinti, kad europiečių širdys - su Jamala ir Ukraina.

„Eurovizijos“ fiestą pradėjo energijos kupinas 19-metės Lauros Tesoro iš Belgijos pasirodymas. Ją tęsė lyriška Čekijos atstovės Gabrielos Gunčíkovos daina. Nyderlandai savo šaliai atstovauti delegavo romantišką dainininką Douwe Bobą, o Azerbaidžanas - dainininkę Samrą su daina „Miracle“.

Vengrijos ambasadorius – neseniai karjerą pradėjęs dainininkas Freddie. Italai tikėjosi Europą sužavėti tipiška itališka Francescos Michielin daina, kurios dalį ji atlieka ir anglų kalba. Izraelio viltis „Eurovizijoje“ - Hovi Star. Jis savo šaliai atstovavo su daina „Made Of Stars“. „Meilė negali turėti prietarų, meilė – ne nusikaltimas, meilė – tai, kas mus daro žmonėmis“, – tokia vienos konkurso favoričių, Bulgarijos atstovės Poli Genovos, žinutė Europai.

Švedija šįmet vėl neslėpė ambicijų laimėti „Euroviziją“. Tokia 17-mečio dainininko Franso misija.

“Mano dainoje svarbiausia tai, kad kiekvienas joje gali pažinti save”, - sakė Vokietijos atstovė, 17-metė Jamie-Lee Kriewitz, tikėdama, kad tai įvertins ir ją klausantys.

Vienuoliktas pasirodė Prancūzijos atstovas Amiras Haddadas, kurio užvedantis hitas „J’ai cherche“ lažybininkų laikytas vienu realiausių pretendentų triumfuoti šiemetėje „Eurovizijoje“. Nors savoje šalyje dainininkas nelaikomas pranašu – frankofonijos šalininkų garsiai kritikuotas, kad dalį dainos atlieka anglų kalba.

Lenkų širdis suvirpinęs balade „Color Of Your Life“ Michalas Szpakas vylėsi sužavėti ir viso senojo žemyno klausytojus. Tolimai Australijai šiemet atstovavo iš Pietų Korėjos kilusi 27-erių dainininkė Dami Im. Ji laikyta viena konkurso favoričių ir vos jo nelaimėjo. 

Kiprui „Eurovizijoje“ atstovavo roko grupė „Minus One“. Serbijos koziris – 22-ejų grupės „ZAA“ vokalistė Sanja Vučić.

„Viskas, ko norėčiau, - kad mano Tauta manimi didžiuotųsi“, – su tokia mintimi dainininkas Donatas Montvydas šįvakar lipo į didžiąją „Eurovizijos“ finalo sceną.

Lietuva tikrai tavimi didžiuojasi – tai, matyt, ne vienas TV žiūrovas ištarė išvydęs nepriekaištingą savo atstovo D. Montvydo pasirodymą ir preciziškai atliktą salto.

Kroatijai atstovaujanti dainininkė Nina Kraljič pati yra labai patenkinta savo euroviziniu kūriniu, kuriame derinamas modernus skambesys ir etniniai motyvai. 

Rusija šiemet laikyta absoliučia favorite. O kaip kitaip, jei pernai vos per plauką nelaimėję „Eurovizijos“ rusai dėjo milžiniškas pastangas, kad kitąmet Europos vėliavos suplevėsuotų didžiojoje šalyje.  Sergejus Lazarevas buvo pasirinktas be konkurso, tiesiog nutarus, kad jis ir galėtų įgyvendinti grandiozinius užmojus. Gausi komanda pasirūpino ir įspūdingu šou, kupinu specialiųjų efektų.

Ispanijos atlikėjai Barei su daina „Say Yay!“ nereikėjo įveikti pusfinalio – į finalą ji buvo deleguota iškart. „Braliukas“ latvis Justas, Stokholme atlikęs dainą „Heartbeat“, sulaukė ir mūsų palaikymo, o prieš finalą lažybų bedrovės jam žadėjo ir solidžias Europos simpatijas – vietą pirmajame dešimtuke. Šįkart ją nučiupo brolis lietuvis D. Montvydas.

Malta šiemet į konkursą išsiuntė Irą Losco, o Gruzijos pasirodymas – audringa roko invazija popmuzikos pasaulyje. Austrija tikrai turėjo palenkti į save prancūzų širdis ir… rankas į telefonus. 19-metė Zoe Straub – tikra prancūziška gaiva konkurse. Ji dainavo prancūzišką kūrinį ir sakė norinti, kad žmonės tiesiog jaustųsi laimingi.

Britai į „Eurovizijos“ mūšį pasiuntė buvusius „The Voice UK“ laidos dalyvius Joe Woolfordą ir Jake’ą Shakeshaftą. Vaikinai tikėjosi, kad net jei ir nelaimės, tautiečiai didžiuosis jų pasirodymu.

Konkurso pasirodymų maratoną užbaigusi Armėnija surengė išties unikalų ir eksperimentinų šou, nutolusį nuo eurovizinių standantų.

Šou baigėsi, šou tęsėsi – kurios šalies muzikinė formulė artimiausia Europai, po trumpos pauzės, kurios metu pasirodė JAV muzikos žvaigždė Justinas Timberlake'as, paaiškėjo suskaičiavus visų šalių komisijų ir TV žiūrovų balsus. 

Šeštadienį 22 val. prasidėjusį konkurso finalą tiesiogiai transliavo LRT televizija, jame varžėsi 26 atlikėjai. D. Montvydas pasirodė šešioliktas. Kartu su juo „Eurovizijos“ finalininko vardu džiaugėsi Latvijos, Gruzijos, Bulgarijos, Australijos, Ukrainos, Serbijos, Lenkijos, Izraelio ir Belgijos atstovai. Pirmajame pusfinalyje teisę dar kartą pasirodyti iškovojo šios 10 šalių: Azerbaidžanas, Rusija, Nyderlandai, Vengrija, Kroatija, Austrija, Armėnija, Čekija, Kipras ir Malta. Tiesiai į finalą taip pat buvo deleguoti šešių valstybių atstovai: Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos.

Šiemet 9 vietą pelnęs D. Montvydas Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo antrą kartą – 2012-aisiais Azerbaidžano vykusiame konkurse jis taip pat pateko į finalą, kur užėmė 14 vietą. Iškart po finalo jis interviu neslėpė ambicijų bandyti Europą užkariauti trečią kartą.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra