Virtuali santuoka ne tik žmonėms, bet ir šunims Pereiti į pagrindinį turinį

Virtuali santuoka ne tik žmonėms, bet ir šunims

2004-04-10 09:00

Virtuali santuoka ne tik žmonėms, bet ir šunims

Internetas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi šiandieniniame informacijos ir technologijų pasaulyje. Nebestebina, kad žmogus neišeidamas iš namų gali nusipirkti norimą prekę, susimokėti už komunalines paslaugas, ieškoti darbo, susirasti gyvenimo draugą ar draugę. Internete galima ir susituokti. Anot Vestuvių informacijos centro rinkodaros direktoriaus Simo Palčiausko, Lietuvoje yra per 2 tūkstančius virtualiai susituokusių porų.

Tik žaidimas

Virtualios santuokos internetinis puslapis pradėtas kurti dar 2001 metais. S. Palčiauskas, kuris yra vienas iš projekto iniciatorių, minėjo, kad iš pradžių ketino kurti virtualias kapines: “Tačiau kapinės pernelyg liūdna tema, tad su savo žmona Inga ir kolegomis nusprendėme sukurti virtualią santuoką”. Anot rinkodaros direktoriaus S. Palčiausko, tai bene vienintelės virtualios vedybos Lietuvoje, taip pat neteko girdėti, kad užsienyje kas tuoktųsi internete.

Pasak projekto autoriaus, virtualios vedybos nėra formaliai įteisintos, tai tik žaidimas. “Tai įdomi pramoga prieš išsiaiškinant poros santykius. Juk šiandien nemažai žmonių susipažįsta, draugauja internete. Tad kodėl nepabandžius ir susituokti?” – retoriškai klausė S. Palčiauskas.

Virtualios santuokos liudijimas

Virtualios santuokos internetiniame puslapyje pažymima, kad santuoka yra virtuali, tačiau jausmai tikri. Norint susituokti, pirmiausiai jaunieji turi užpildyti pareiškimą virtualiai santuokai. Reikia įrašyti savo vardus ir elektroninio pašto adresus, taip pat išsirinkti bet kokią vedybų datą. Užpildžius pareiškimus, kiekvienas nurodytais elektroninio pašto adresais gauna pakvietimą ir slaptažodį virtualiai santuokai.

Prasidėjus jungtuvių ceremonijai, jaunųjų klausiama, ar jie rimtai nusiteikę nieko neverčiami ir tikrai pasiryžę virtualiai santuokai bei mylėti ir gerbti vienas kitą visą gyvenimą. Taip pat klausiama, ar pasiryžę tuoktis, jei nutrūktų interneto ryšys, užpultų virusas ar sugestų kietasis diskas? Jei į visus klausimus jaunieji atsako teigiamai – jie skelbiami virtualiais vyru ir žmona. Vestuvių informacijos centro sveikinimo gale rašoma: “Ką internetas sujungė, joks žmogus teneišskiria”. Ką tik “iškepti” sutuoktiniai atminimui gali išsispausdinti virtualios santuokos liudijimą.

Palanku gėjams ir lesbietėms

S.Palčiauskas minėjo, kad vestuvių ceremonija vyksta humoro forma. Tačiau tai galėtų būti pirmas žingsnis, repeticija realiai santuokai. “Virtuali santuoka turi daug privalumų. Pirmiausia, čia gali susituokti tie, kurie yra nuskriausti įstatymo, tai yra - gėjai ar leisbietės. Internete galima susituokti su bet kuo, net ir su šunimi. Be to, tai šauni, nieko nekainuojanti pramoga. Taip pat jaunieji gali tuoktis ir išsispausdinti santuokos liudijimą, neišeidami iš namų”, - sakė S. Palčiauskas, kuris ir pats atšventė virtualias vedybas su savo žmona Inga.

Pašnekovas pripažino, kad dauguma lietuvių gali neigiamai vertinti galimybę susituokti internete: “Mes gyvename katalikiškame pasaulyje. Žmonės, tvirtai besilaikantys tradicijų, neigiamai žiūri į nestandartiškas vestuves. Jų požiūriu, mes iškraipome tradicijas. Tačiau asmeniškai nieko bloga čia nematau”. S. Palčiauskas pridūrė, kad ateityje planuoja virtualios santuokos projektą įgyvendinti ir užsienyje.

Netaps konkurente

Klaipėdos miesto civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė apie virtualią santuoką dar nėra girdėjusi. G. Misevičienė užtikrino, kad tokia santuoka nėra įteisinta: “Manau, kad tai tik pramoga. Žmonėms reikia atrakcijų, ypač jaunimui. Virtuali santuoka gali būti pagrindas rimtesniems santykiams ar tam tikras pasiruošimas, išbandymas tikroms jungtuvėms. Tai originali idėja, tačiau realiame gyvenime virtuali santuoka neturi jokio teisinio pagrindo. Santuoka yra įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Santuoka yra pripažįstama tik tada, kai registruojama nustatyta tvarka Civilinės metrikacijos skyriuje ar bažnyčioje, o ne internete. Įstatymais mes negalime žaisti”.

Paklausus, ar virtuali santuoka netaps tradicinių vestuvių konkurente, G. Misevičienė atsakė, jog taip neatsitiks, jeigu jaunieji tikrai yra pasiryžę rimtiems santykiams: “Vedybos internete negali skatinti atsisakyti įprastos santuokos, nes tai yra tik žaidimas. Norint susituokti, reikia griežtai laikytis įstatymų. Pasak G. Misevičienės, visos taisyklės santuokai įteisinti yra išvardintos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso trečiojoje knygoje “Šeimos teisė”.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų