Pereiti į pagrindinį turinį

Budrys – ne vienintelis prezidento patarėjas Vyriausybėje (papildyta)

Krašto apsaugos viceministrais taps dabartinis prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Tomas Godliauskas, Lietuvos atstovybės NATO gynybos patarėjas Karolis Aleksa bei nepriklausoma valdybų narė ir pirmininkė Orijana Mašalė.

Budrys – ne vienintelis prezidento patarėjas Vyriausybėje (papildyta)
Budrys – ne vienintelis prezidento patarėjas Vyriausybėje (papildyta)

Kaip BNS ketvirtadienį teigė būsimoji gynybos ministrė Dovilė Šakalienė, jos komandoje patarėjais taip pat dirbs Lietuvos karo akademijos dėstytojai Giedrius Česnakas bei Arturas Plokšto.

Atstovu žiniasklaidai taps žurnalistas ir laidų vedėjas Ignas Grinevičius.

T. Godliauskas nuo 2019-ųjų dirba prezidento Gitano Nausėdos patarėju nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Jis daugiau nei 20 metų dirbo Lietuvos kariuomenės karininku įvairiuose Lietuvos kariuomenės struktūriniuose padaliniuose ir štabuose, buvo Sausumos pajėgų vadovybės štabo viršininko pavaduotoju logistikai.

Prezidento patarėjas yra apsigynęs magistro laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, studijavo karybą Jungtinėse Valstijose bei Vokietijoje.

K. Aleksa yra socialinių mokslų daktaras, turintis ilgametę vadovavimo patirtį gynybos politikos ir planavimo, tarptautinių ryšių srityje Krašto apsaugos ministerijoje, buvo 2014 metais išleisto leidinio „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ atsakingasis redaktorius.

Šiuo metu jis dirba Lietuvos atstovybėje NATO gynybos patarėju.

O. Mašalė kaip valdybų pirmininkė ar jų narė dirbo Civilinės aviacijos asociacijoje, valstybės valdomoje „Regitroje“, „Panevėžio specialiajame autotransporte“, „Panevėžio gatvėse“, „Trakų autobusuose“.

Ji taip pat dirbo energetikos bendrovės „Chevron“ patarėja Lietuvoje, Skandinavijos draudimo bendrovės „If P&C Insurance AS“ Lietuvos filialo Rinkodaros departamento vadove, Valstybės kontrolės Komunikacijos ir tarptautinių ryšių departamento direktore.

O. Mašalė yra baigusi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, turi Europos studijų magistro ir politikos mokslų bakalauro laipsnius.

Vidaus reikalų viceministrais ketinama skirti G. Aliksandravičių ir V. Jakštą

Vidaus reikalų viceministrais ketinama skirti buvusį kelių policijos komisarą Gintarą Aliksandravičių ir ekonomistą Vaidotą Jakštą, ketvirtadienį BNS informavo paskirtasis ministras Vladislavas Kondratovičius.

„Galiu įvardyti du kandidatus, tai buvęs kelių policijos komisaras G. Aliksandravičius, kuris kuruotų statutines tarnybas, ir ekonomistas V. Jakštas, jis prižiūrėtų regioninę politiką, Europos Sąjungos fondų įgyvendinimą“, – teigė V. Kondratovičius.

G. Aliksandravičius šiuo metu dirba Susisiekimo ministerijoje Transporto rinkimų reguliavimo padalinio vyresniuoju patarėju. Šioje ministerijoje yra dirbęs ir V. Kondratovičius.

Prieš tai G. Aliksandravičius dirbo vidaus reikalų sistemoje, kurį laiką vadovavo Lietuvos kelių policijos tarnybai.

V. Jakštas šiuo metu vadovauja Viešųjų pirkimų skyriui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente.

Pasak paskirtojo vidaus reikalų ministro, kitų viceministrų ir kanclerio kandidatūros turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Trečiąja sveikatos apsaugos viceministre taps N. Stasiulienė

Trečiąja sveikatos apsaugos viceministre taps socialdemokratė Nerija Stasiulienė, BNS ketvirtadienį patvirtino paskirtoji sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė.

„Taip, dabar yra numatytos trys viceministrės. Kaip žinote, profesorė Laimutė Vaidelienė, profesorė Jelena Čelutkienė ir socialdemokratų partijos narė Nerija Stasiulienė“, – BNS sakė M. Jakubauskienė.

Ji teigė, kad kol kas ministerijoje ir dirbs trys viceministrės.

N. Stasiulienė nuo 1997 metų dešimt metų dirbo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teisininke, 2015–2022 metais dėstė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos institute, dirbo socialdemokratų parlamentaro Juliaus Sabatausko patarėja, yra Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė.

Kaip skelbta anksčiau, kitomis viceministrėmis taps gydytojos L. Vaidelienė ir J. Čelutkienė.

L. Vaidelienė bus atsakinga už pirminę sveikatos priežiūrą ir vaikų sveikatą, o J. Čelutkienė – už specializuotos medicinos klausimus.

Kauno klinikose dirbanti L. Vaidelienė yra vaikų pulmonologė ir alergologė, ji dėsto Lietuvos sveikatos mokslų universitete, stažavosi Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, yra Europos alergologų, klinikinių imunologų asociacijos, Europos respiratologų draugijos narė, šios draugijos Lietuvos nacionalinė delegatė.

J. Čelutkienė yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorė, Santaros klinikos kardiologė, yra buvusi Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė.

M. Jakubauskienė teigė, kad jos patarėjų komanda šiuo metu dar yra derinama.

K. Budrio viceministrų komandoje – buvęs prezidento patarėjas S. Mitkus, J. Pranevičius

Užsienio reikalų viceministro pareigas eis buvęs prezidento patarėjas Sigitas Mitkus, diplomatas Julius Pranevičius, buvusi teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė.

Kaip ketvirtadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), ministro Kęstučio Budrio kabinetui vadovaus Martynas Lukoševičius, kanclere taps Aistė Stakėnienė, o atstove spaudai dirbs buvusi prezidento patarėja, komunikacijos specialistė Kristina Belikova.

J. Pranevičius nuo praėjusių metų vadovauja ministerijos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono grupei, yra buvęs Lietuvos ambasadorius Indijoje, generaliniu konsulu Niujorke, dirbęs kituose pozicijose ministerijoje.

Jis baigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, čia įgijo bakalauro ir Europos studijų magistro laipsnius. Viceministras J. Pranevičius bus atsakingas už saugumo politiką, transatlantinius ryšius, santykius su Indijos ir Ramiojo vandenynų šalimis, ekonominę diplomatiją.

S. Mitkus nuo 1995 metų dirbo diplomatinėje tarnyboje, užėmė įvairiais pareigas URM, prieš daugiau nei dešimtmetį buvo ministerijos Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotoju ir laikinai einančiu pareigas direktoriumi, dalyvavo derybose dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje.

Jis taip pat yra dirbęs Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktoriumi, buvo prezidento G. Nausėdos patarėju užsienio politikai.

S. Mitkus yra Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto magistras, stažavosi Paryžiaus Nacionalinėje administravimo mokykloje. Šis viceministras kuruos ES politikos formavimą ir įgyvendinimą, santykius su ES institucijomis, dvišalius santykius su Europos šalimis bei Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką ir jos įgyvendinimą.

G. Grigaitė-Daugirdė praeitoje Vyriausybėje ėjo teisingumo viceministrės pareigas, buvo šios ministerijos kanclere, taip pat dirbo Finansų ministerijoje, 2013–2019 metais buvo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Teisės grupėje, ji turi teisės mokslų daktaro kvalifikacinį laipsnį.

Užsienio reikalų ministerijoje viceministrė bus atsakinga už Rusijos ir Baltarusijos režimų atsakomybės iniciatyvas, sankcijų politiką, žmogaus teisių apsaugą, Lietuvos interesų užtikrinimą tarptautinėse organizacijose.

Pareigas ministerijoje G. Grigaitė-Daugirdė pradės eiti nuo 2025 metų sausio vidurio.

M. Lukoševičius iki šiol ėjo Užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus patarėjo pareigas. Jis yra dirbęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju užsienio politikos klausimais, Lietuvos ambasadoje Berlyne – ambasadoriaus pavaduotoju. M. Lukoševičius yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politikos mokslų bakalauras ir Europos studijų magistras, studijavo Europos saugumo politiką Ženevos saugumo politikos centre.

A. Stakėnienė iki šiol dirbo Valstybės saugumo departamento valdybos viršininke, atsakinga už personalą ir finansus, prieš tai vadovavo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriui.

A. Stakėnienė yra Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto vadybos ir verslo administravimo bakalaurė ir personalo vadybos magistrė. Pareigas ministerijoje A. Stakėnienė pradės eiti gruodžio pabaigoje.

K. Belikova iki šiol dirbo prezidento G. Nausėdos patarėja, atsakinga už užsienio politikos komunikaciją. Prieš tai K. Belikova dirbo tarptautinėse organizacijose, žiniasklaidos priemonėse ir viešųjų ryšių įmonėse Briuselyje, Niujorke ir Vašingtone.

K. Belikova Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos bakalauro, Laisvajame Briuselio universitete – tarptautinės komunikacijos magistro, Europos koledže – Europos tarpdisciplininių studijų magistro laipsnius.

Vienas iš I. Hofmano viceministrų – T. Ambroza

Naujasis žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas sako, kad vienas iš jo viceministrų bus su „Nemuno aušra“ Seimo rinkimuose dalyvavęs ūkininkas Tomas Ambroza.

„Dar ne iki galo (aiškūs visi viceministrai – ELTA). Bus T. Ambroza, greičiausiai už gyvulininkystę“, – Eltai teigė I. Hofmanas.

Kaip ELTA yra skelbusi anksčiau, T. Ambrozai anksčiau buvo siūloma patikėti žemės ūkio ministro portfelį.

T. Ambroza Klaipėdos universitete yra įgijęs Socialinio darbo bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją. Nuo 2005 metų jis užsiima ūkine veikla. Jis yra Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamos „Nemuno aušros“ narys, 2024 m. Seimo rinkimų metu kandidatavęs Koršuvos vienmandatėje apygardoje, antrame ture pralaimėjęs liberalų kandidatui Ričardui Juškai. Nuo 2005 m. iki 2023 m. jis priklausė Darbo partijai.

Be politinės veiklos T. Ambroza taip pat priklauso medžiotojų būreliui „Gėgė“, „Ūsėnų medžiotojų būreliui“. Nuo 2005 m. iki dabar ūkininkauja savo ūkyje. Iki tol buvo technikas bendrovėje „Espersen Lietuva“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra