Pereiti į pagrindinį turinį

D. Grybauskaitė: pasitikiu Lietuvos teisėsauga

2016-05-20 06:38
BNS inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako pasitikinti teisėsauga ir teigiamai vertinanti jos siekį užtikrinti skaidrumą ir teisingumą.

V. Skaraičio / BFL nuotr.

„Pasitikiu Lietuvos teisėsauga ir teigiamai vertinu jos siekį užtikrinti skaidrumą ir teisingumą tiek politikoje, tiek versle“, - šalies vadovės poziciją penktadienį BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Išplatintame garso įraše D. Grybauskaitė pridūrė teigiamai vertinanti teisėsaugos pastangas nuosekliai ir nešališkai skaidrinti Lietuvos politinę sistemą.

Pasak D. Grybauskaitės, skandalai, paliečiantys įvairias politines partijas, yra išbandymas visai Lietuvos demokratinei sistemai.

„Kartu tai galimybė šalies politikai apsivalyti, įgyti daugiau skaidrumo ir padorumo, o žmonėms – atsakingai atsirinkti, už ką balsuoti“, - kalbėjo prezidentė.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti tuomečiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Seimo nariui Eligijui Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. BNS žiniomis, R. Kurlianskis buvusiam liberalų lyderiui, kaip įtariama, perdavė teisėsaugos žymėtus pinigus.

„Tikiuosi, kad po šio paskutinio įvykio taip pat Lietuvos politinė sistema apsivalys ir sustiprės, nes visoms politinėms jėgoms tai yra rimtas perspėjimas ir labai gera brandumo pamoka“, - prezidentės spaudos tarnybos išplatintame garso įraše teigė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė sakė, kad pastaruoju metu pasigirstantys verkšlenimai ir apgailestavimai, jog verslas, juridiniai asmenys nuo 2012 metų negali remti partijų jai skamba „kaip noras lyg ir pateisinti korupciją“.

„Kuo mažiau iš principo politikoje yra pinigų, tuo geriau visiems ir visai sistemai, gręžiotis atgal nebegalima. Politikų pareiga yra užtikrinti skaidrų valstybės vystymąsi. Tai mūsų pareiga visiems Lietuvos žmonėms“, – teigė prezidentė.

Siekiant partijų veiklą padaryti skaidresnę, nuo 2012 metų sausio politinėms partijoms buvo uždrausta gauti finansinę paramą iš fizinių ir juridinių asmenų, tačiau skiriant valstybės dotaciją. Vėliau draudimas remti fiziniams asmenims sušvelnintas – leista tą daryti politinių kampanijų metu su tam tikrais apribojimais.

Teismas leido suimti R. Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai dėl didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimo. Daugiau įtariamųjų šioje byloje kol kas nėra, o dėl įtarimų E. Masiuliui bus sprendžiama, kai jis neteks parlamentaro imuniteto, žurnalistams yra patvirtinęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

E. Masiulis pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų, taip pat atsisakė parlamentaro mandato.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų