Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl prokuratūros sprendimo nustebęs Bagdonas teigia klaidingai pateikęs 12 atsiskaitymų už kurą

Prokurorės prašymo panaikinti jo imunitetą sulaukęs Seimo narys liberalas Andrius Bagdonas teigia esąs nustebintas sprendimu kelti jam bylą.

Andrius Bagdonas
Andrius Bagdonas / P. Peleckio / BNS nuotr.

Politikas teigia suklydęs pateikdamas 12 atsiskaitymų už kurą, jų bendra suma – 580 eurų.

„Esu nustebęs šiandieniniu prokuratūros sprendimu inicijuoti bylą. Vis tik neabejoju teisingumu, be to žinau, jog gyvename šalyje, kurioje galima klysti“, – trečiadienį „Facebook“ paskelbė parlamentaras.

„Ginčo objektas – 2019–2020 metai ir mano, kaip tuometinio Neringos savivaldybės tarybos nario, klaidingai deklaruoti atsiskaitymai už kurą, kurių bendra suma siekia 580 eurų“, – nurodė jis.

Anot politiko, jis galėjo suklysti pateikdamas 12 iš kelių šimtų atsiskaitymų.

„Įdomu, jog klausimų kilo dėl 12-kos klaidingai deklaruotų atsiskaitymų, esminė aplinkybė – automatinėse degalinėse“, – tvirtino jis.

Esu nustebęs šiandieniniu prokuratūros sprendimu inicijuoti bylą.

Seimo narys teigė klaidų padaręs dėl atsiskaitymo automatinėse degalinėse ypatumų.

„Kas nevairuoja, pasidalinsiu: kelioms skirtingoms kuro pompoms aptarnauti naudojamas 1 kompiuteris. Įsipylęs kuro turi pasirinkti vieną iš kelių mygtukų ekrane. Jį paspaudus ir gauni apmokėjimo sąskaitą. Jei būsi neatidus, gausi kito žmogaus sąskaitą su kita suma, svetima mokėjimo kortele. Mano klaidingai pateikti atsiskaitymai apima trumpą kelių mėnesių laikotarpį. (...) Suprantu, kad tai klaida, prisiimu už ją atsakomybę. Tas laikotarpis man asmeniškai buvo labai sudėtingas dėl svarbių šeimyninių aplinkybių“, – teigė A. Bagdonas.

Jis pabrėžė, kad dirbdamas Neringos savivaldybėje visą laiką teikė išlaidų ataskaitas, jas tikrino savivaldybės apskaitos skyrius ir tik tuomet būdavo kompensuojamos jo su darbu susijusios išlaidos.

„Nesu gavęs jokių pastabų iš savivaldybės, auditas taip pat nepastebėjo mano sumaišytų sąskaitų“, – tvirtino politikas.

Jis žada atsisakyti teisinės neliečiamybės, bendradarbiauti su prokurorais.

„Tikiuosi išsaugoti žmonių pasitikėjimą manimi, mano tarnyste Tėvynei, taip pat tikėjimą sąžininga politika, kurią pasirenka kartais žioplų poelgių padarantys žmonės“, – rašė Seimo narys.

Seimo statutas numato, kad politikui atsisakius teisinės neliečiamybės nesudaroma specialioji tyrimo komisija, o šis klausimas nagrinėjamas artimiausiame Seimo posėdyje kitą dieną.

Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn turi duoti ne mažiau kaip 71 iš 141 parlamentaro.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad Nida Grunskienė išsiuntė kreipimąsi į Seimą dėl parlamentaro A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo.

A. Bagdonui „čekiukų“ byloje norima pateikti įtarimus dėl dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.

Teisėsaugos duomenimis, jis figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.

Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Liberalų lyderė ragins A. Bagdoną sustabdyti narystę partijoje, atsisakyti imuniteto

„Čekiukų“ byloje prokurorams prašant Seimo nario, liberalo A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo, Liberalų sąjūdžio lyderė sako raginsianti kolegą atsisakyti imuniteto supaprastinta tvarka, taip pat susistabdyti narystę partijoje.

„Reikia imtis visų priemonių, kad nebūtų niekaip vilkinamas teisėsaugos darbas – imtis tų priemonių, atsisakant neliečiamybės“, – BNS trečiadienį sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„(Raginčiau) jį patį padaryti pareiškimą, atsisakant neliečiamybės, kad Seime būtų supaprastinta, greitesnė procedūra“, – pridūrė ji.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, partijoje galioja nerašyta taisyklė, kad tais atvejais, kai dėl partiečio kyla klausimų teisėsaugai, jis turi sustabdyti narystę politinėje jėgoje.

„Šiuo atveju – yra pagrįstų klausimų ir toks principas galioja“, – sakė ji.

Vis tik Liberalų lyderė teigė dar negalinti komentuoti, ar politikas bus pašalintas iš frakcijos Seime.

„Kitus žingsnius, visų pirma, aptarsime su frakcijos, su partijos nariais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė su pačiu A. Bagdonu apie siekiamus pareikšti įtarimus dar nekalbėjusi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų