Vieniems tokia piramidė visai gražu, kiti sako – gal NATO svečiams norima parodyti, kad „prie ruso“ fontanai čia veikė. Aikštė prie Seimo su dabar jau tik nuotraukose likusiu fontanu suprojektuota 1987 m.
„Bet ji veikė ir mūsų nepriklausomybės pradžioj, ir štai prie šito fontano nepriklausomybė paskelbta buvo, ir Lietuva savo pradžią turėjo kaip demokratinė laisva valstybė“, – teigė Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.
Jau skauduliu vadinamas fontanas neveikia daugiau nei dešimtmetį – iš jo likusią piramidę artėjant renginiui nuspręsta pagražinti. Ankstesni piramidės tentai minčių kėlė įvairių. Prieš dešimt metų Vilnius taip pat ruošėsi priimti aukštus svečius – Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungos tarybai. Apgriuvęs fontanas buvo uždengtas skydais su istoriniais Europos žemėlapiais – vaizdavo Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę nuo jūros iki jūros t. y. su dalimi Baltarusijos, Ukrainos ir kitomis žemėmis. Buvo pasipiktinusių dėl lietuviškojo imperializmo.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Taip, čia buvo istorinės nuotraukos, tokia istorinė realybė, tokie žemėlapiai, jie tikri“, – tvirtino P. Saudargas. Anot jo, istorinių žemėlapių pakeitimas fontano nuotraukomis neturėjo nieko bendro su tuo, kad juose buvo vaizduojama LDK su inkorporuota Ukraina.
Kai kuriems Seimo nariams taip pat kilo klausimų, ar prie piramidės esanti žolė natūrali, ar irgi pagražinta.
P. Saudargas užtikrino, kad žolė tikra, o piramidės pagražinimas kainavo aštuonis tūkstančius eurų.
Vieną brezentą pakeitė kitu brezentu ir įsivaizduoja, kad kažkas geriau atrodys.
„Vieną brezentą pakeitė kitu brezentu ir įsivaizduoja, kad kažkas geriau atrodys. Nors prezidentas sako, kad lūpas pasidažyti yra neblogai, bet man atrodo, mes jau prie absurdo ribos priartėjom“, – sakė Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis.
Dėl NATO viršūnių susitikimo į gatves neišriedės seni troleibusai, pertvarkomi gėlynai, perdažomi stulpai, šveičiamos pastatų sienos, perklojamos plytelės.
A. Mazuronis visa tai vadina lietuvių nevisavertiškumo kompleksu, o P. Saudargas tokios kritikos nesupranta.
„Visada visi miestai prieš didelius renginius, prieš tai, kai suvažiuoja daug svečių, žinoma, kad labiau apsitvarko. Tai yra normalu, normali praktika“, – įsitikinęs P. Saudargas.
Vilniaus savivaldybė fontaną Seimui perdavė prieš porą metų. Kadangi tai kultūros paveldo objektas, jis turi būti atstatytas toks, koks buvo.
Naujausi komentarai