Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergio pasitraukimas: vieniems šią žinią reikia „suvirškinti“, kiti sako – pavėluota

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio Gabrieliaus Landsbergio sprendimas trauktis iš partijos pirmininko pozicijos, užleisti iškovotą Seimo mandatą yra netikėta žinia, sako Eltos kalbinti konservatoriai. Vienas jų – krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, kuris savo ruožtu neatmeta galimybės kandidatuoti į TS-LKD pirmininkus.

„Tikrai apie tokius sprendimus nebuvo jokių užuominų, nieko. Manau, kad tai visai mūsų partijos bendruomenei netikėta, labai netikėta žinia. Kad atsistatydins iš partijos pirmininkų, tai buvo savaime suprantama, nes kitoje kadencijoje jis negali būti (partijos – ELTA) pirmininku, tad tas galėjo būti numanoma. (...) Bet, kad iš Seimo trauksis, tikrai apie tai nebuvau pagalvojęs, negalvojau, kad taip gali būti“, – Eltai pirmadienį sakė parlamentaras, TS-LKD narys Jurgis Razma.

Ilgametis konservatorių partijos narys teigė manantis, kad G. Lansbergio sprendimas padaryti pertrauką politinėje karjeroje atrodo pasvertas, paremtas Seimo rinkimų rezultatų, kurie nėra palankūs TS-LKD.

„Šiandien, matyt, galima įvertinti bendrą situaciją, kuri susiklostė po rinkimų. Manau, kad sprendimas yra visapusiškai apgalvotas, prisiimant asmeninę atsakomybę už nelabai gerą partijos rezultatą“, – tvirtino politikas.

Anot J. Razmos, G. Landsbergiui pasitraukus iš būsimo parlamento sudėties, nukentės ir pats Seimas, nes, konservatoriaus manymu, jame nebus kompetentingo politiko.

Bet, kad iš Seimo trauksis, tikrai apie tai nebuvau pagalvojęs, negalvojau, kad taip gali būti.

„Yra šito žingsnio pasekmės ir tam tikri paradimai Seimui, nes manau, kad užsienio politikos baruose mes vargu, ar rasime kompetentingesnį parlamentarą kaip G. Landsbergis. Jis, kad ir nebūdamas valdančiuoju, aktyviai dirbdamas, tarkime, Užsienio reikalų komitete, galėjo daug nuveikti. Bet jo sprendimas tikrai yra labai garbingas ir stiprus, tai yra jo asmenimis sprendimas, ne kaip nors sąlygotas svarstymų partijoje“, – komentavo J. Razma.

L. Kasčiūnas neatmeta galimybės siekti partijos pirmininko posto

Tai, kad G. Landsbergio traukimasis iš būsimo parlamento sudėties, yra netikėta žinia, Eltai patvirtino ir kitas TS-LKD narys, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Man šis sprendimas yra kiek netikėtas. G. Landsbergis pademonstravo principingumą ir lyderystę, priimdamas tokius sprendimus (trauktis iš partijos ir iš naujo Seimo). Abejoju, ar kurios nors kitos partijos pirmininkas kada nors priimtų tokį atsakingą sprendimą“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.

Anot jo, G. Landsbergis garbingai tarnavo valstybei ir buvo „vienas geriausių Lietuvos užsienio reikalų ministrų atkurtos Lietuvos istorijoje“.

„Jo nuopelnai stiprinant Lietuvą tarptautinėje bendruomenėje, tikiu, dar bus įvertinti.  Man buvo garbė su juo dirbti Seime ir Vyriausybėje. Neabejoju, kad jo talentas ateityje dar bus tinkamai panaudotas Lietuvos naudai“, – dėstė TS-LKD narys.

L. Kasčiūnas pats teigia neatmetantis galimybės kandidatuoti į TS-LKD partijos pirmininkus.

„Dar kiek ankstyvas klausimas. Bet neatmetu tokios galimybės“, – tvirtino politikas.

Mano, kad ministro balsas buvo garsesnis už G. Nausėdos

Eltos kalbintas Seimo narys, konservatorius Žygimantas Pavilionis taip pat neslėpė, kad jam G. Landsbergio sprendimas padaryti pertrauką politinėje karjeroje yra netikėtas.

„Tik išgirdau tą žinią ir reikia laiko, manau, ją „suvirškinti“ ir aptarti su kitais kolegomis, bet pirminė mano reakcija – tai garbingas žingsnis, nes žmogus prisiima atsakomybę, ko dažnai kitų partijų vadovai nesugeba prisiimti, dažnai net ir meluoja rinkėjams, ką tuoj pamatysime su ponios Blinkevičiūtės lyderyste“,  – komentavo Ž. Pavilionis.

„O šiaip man nuoširdžiai gaila, nes Gabrielius (...) Vakaruose – Amerikoje, Europoje – yra vertinamas ypatingai gerai, buvo tas jaunos kartos, jaunos platesnės Europos balsas, kuris skambėjo bene garsiausiai, tikrai daug garsiau už mūsų prezidento balsą“, – pridūrė konservatorius.

Pralaimėjimą Kauno Centro-Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje patyręs TS-LKD lyderis G. Landsbergis traukiasi iš partijos pirmininko pareigų bei daro pertrauką politinėje karjeroje. Jis taip pat patikino atsisakantis iškovoto mandato Seime.

„Reikia pradėti nuo svarbios žinios, kad rinkėjų signalas ganėtinai aiškus, tiek partijai, tiek ir man asmeniškai. Būtų klaidinga to signalo neišgirsti. Išgirdęs signalą, kurį vertinu labai rimtai, priimtu sprendimą šiandien trauktis iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pareigų. Šiandien po pietų kviečiamas prezidiumo posėdis, kuriame toliau tarsimės su kolegomis dėl kitų praktinių žingsnių“, – pirmadienį rinkiminėje spaudos konferencijoje teigė G. Landsbergis.

„Šalia to priimu sprendimą daryti pertrauką savo politinėje karjeroje ir mandatą, už kurį esu labai dėkingas rinkėjams, perduodu kolegai, kuris yra už brūkšnio“, – pažymėjo jis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, TS-LKD Seimo rinkimuose iškovojo 28 mandatus.

I. Šimonytė kol kas nėra nusprendusi, ar sieks TS-LKD pirmininkės posto: tai yra ne šios dienos klausimas

Kadenciją baigianti premjerė Ingrida Šimonytė neatsako, ar ketintų pakeisti rytą po rinkimų iš pareigų atsistatydinusį TS-LKD pirmininką G. Landsbergį.

„Žiūrėkite, ką tik vieni rinkimai baigėsi, partijos pirmininkas paskelbė naujus rinkimus, kurie turėjo įvykti galbūt po poros mėnesių. Bet tikrai mes nesame tame taške, kai aš privalau turėti atsakymą į šitą klausimą, nes manau, kad atsakymas į šitą klausimą ateis savo laiku“, – ELTA spaudos konferencijoje pirmadienio rytą sakė I. Šimonytė.

„Aš girdžiu tą lūkestį ir turiu jį vertinti ir turbūt negaliu sakyti, kad rinkėjų nepasitikėjimas ar pasitikėjimas manimi asmeniškai buvo kažkoks smarkiai susvyravęs – man ir vienmandatę pavyko laimėti iš pirmo turo (...). Bet aš nemanau, kad tai yra šios dienos klausimas“, – tikino ji.

Premjerė pripažino, kad pirmadienio rytą išgirstas G. Landsbergio pareiškimas buvo netikėtas. Tačiau politikė supranta TS-LKD pirmininko žingsnį ir prisiimtą atsakomybę.

„Kad partijos pirmininkas negalės kandidatuoti naujuose rinkimuose, turbūt, buvo vieša paslaptis, nes taisyklės to neleidžia. Kad pirmininkas partijoje keisis – irgi buvo vieša paslaptis. O šiandienos Gabrieliaus pareiškimą vertinu kaip politinį pareiškimą, kuriuo jis mano, kad jam tenka atsakomybė už rinkimų rezultatus arba jis tą savo atsakomybės dalį tokiu būdu nusprendė prisiimi“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

„Kad tai buvo pasakyta šiandien ryte – gal man šiek tiek netikėta. Bet iš principo negaliu pasakyti, kad aš esu nustebusi“, – pridūrė ji.

TS-LKD pirmininkui pasitraukus iš posto, laikinai šias pareigas eis pirmoji jo pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Milkulėnienė, informavo Mindaugas Lingė.

V. Blinkevičiūtės nenustebino G. Landsbergio sprendimas trauktis: atsakomybę prisiėmė šiek tiek pavėluotai

Pergalę rinkimuose iškovojusių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad G. Landsbergio pasitraukimas iš konservatorių pirmininko pareigų po, anot jos, triuškinamo pralaimėjimo buvo tikėtinas. Visgi, kaip teigia socdemų vedlė, tokią atsakomybę TS-LKD vadovas galėjo prisiimti dar ir anksčiau.

Jis prisiėmė atsakomybę, nors gal šiek tiek ir pavėluotai.

„Dėl konservatorių partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio, matyt, kitokio sprendimo ir negalėjo būti. Tai  akivaizdus tiek partijos pralaimėjimas rinkimuose, tiek ir jo paties asmeniškai. Matyt, niekas netikėjo, kad Kauno Žaliakalnyje jis tiesiog triuškinamai pralaimės“, – pirmadienį Eltos surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Blinkevičiūtė.

„Jis prisiėmė atsakomybę, nors gal šiek tiek ir pavėluotai. Buvo ir ankstesnių rinkimų, kur sprendimus buvo galima padaryti, tačiau tai yra jo asmeninis sprendimas“, – pridūrė ji.

S. Skvernelis: pokyčiai konservatorių vadovybėje leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo

TS-LKD lyderiui G. Landsbergiui traukiantis iš partijos pirmininko posto, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad tokie pokyčiai leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo su šia politine jėga.

„Man atrodo, kad tie pokyčiai, kurie gali įvykti Tėvynės sąjungos vadovybėje, jie galbūt leistų tikėtis konstruktyvesnio dialogo“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė S. Skvernelis.

Pirmadienį G. Lansbergis taip pat skelbė atsisakantis mandato naujai išrinktame parlamente.

„Seimo mandato atsisakymas irgi šioks toks keistas yra sprendimas, bet nuo to Seime ar bus geriau, ar blogiau – matysime“, – kalbėjo demokratų lyderis.

V. Čmilytė-Nielsen: G. Landsbergis pasielgė garbingai

Iš TS-LKD pirmininko pareigų po partijai nesėkmingų Seimo rinkimų nusprendęs pasitraukti G. Landsbergis pasielgė garbingai, sako Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Manau, kad jis priėmė garbingą sprendimą, taip jau yra, kad rinkimų metu lyderiui tenka ypatinga atsakomybė ir sėkmės, ir nesėkmės atveju“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė V. Čmilytė-Nielsen.

G. Landsbergis kovą Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.

„Simono Kairio rezultatas yra didelio padaryto darbo įvertinimas, ne tik per dvi savaites, rinkiminio spurto, tačiau, žinoma, viso ketverių metų darbo, tikrai džiaugiuosi šia pergale“, – sakė liberalų lyderė.

 

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų