Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergis: ES, matydama žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje, turėtų reaguoti ryžtingiau

2021-05-10 14:08
ELTOS inf.

Būtina mažinti Rusijos karinių žvalgybų atstovų skaičių Europos Sąjungoje bei labiau remti Rusijos pilietinę visuomenę, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

„Kalinamo opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno organizacija paskelbta ekstremistine, sunaikinant galimybę jam dalyvauti bet kokiame politiniame gyvenime ir taip prieš artėjančius Dūmos rinkimus paralyžiuojant vienintelį režimui oponuoti galintį judėjimą. Žmonių rinkimų teisės vagystė jau vyksta, todėl ES, matydama žmogaus teisių pažeidimus, turėtų reaguoti ryžtingiau“, – pažymėjo ministras pirmadienį ES užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija).

Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad Rusija, pažymėdama Pergalės dieną, demonstruoja savo politikos militarizaciją, o padėtis prie Ukrainos sienų bet kada gali pradėti blogėti.

ES turi veikti strategiškai, o mūsų įsitraukimas Rytų partnerystės šalyse turi geopolitinę reikšmę.

Pasak G. Landsbergio, jei nebus principingos ES reakcijos į Rusijos, organizavusios teroristinį išpuolį Čekijoje – ES ir NATO narėje, veiksmus, ji tai traktuos kaip atvirą kvietimą toliau tęsti išpuolius. „ES turi veikti strategiškai, o mūsų įsitraukimas Rytų partnerystės šalyse turi geopolitinę reikšmę“, – teigė G. Landsbergis.

Nuotolinio susitikimo su JAV prezidento specialiuoju pasiuntiniu Johnu Kerry metu G. Landsbergis Baltijos valstybių vardu atkreipė dėmesį, kad klimato kaita turi įtakos ne tik socialiniams ir ekonominiams procesams, bet ir saugumo užtikrinimui. Ministras kvietė JAV kartu su ES skatinti keisti didžiųjų teršėjų nuostatas dėl neigiamo klimato kaitos poveikio, naujų galimybių inovacijų ir žaliųjų technologijų srityse. Pasak ministro, Baltijos valstybės pasiekė nemažą pažangą atsinaujinančios energetikos ir žiedinės ekonomikos srityse, kuriuo galėtų pasidalinti su labiausiai pažeidžiamomis Rytų kaimynystės šalimis.

Kalbėdamas apie situaciją Vakarų Balkanuose, užsienio reikalų ministras akcentavo ES politinio įsitraukimo regione ir jau duotų įsipareigojimų laikymosi svarbą, pabrėžė, kad ES nebuvimas regione sudaro vakuumą, atveria duris kitų šalių kišimuisi, neatitinka ES strateginių tikslų.

„Patikima ir reali ES plėtros perspektyva yra geriausia geopolitinė investicija į regiono stabilumą ir saugumą. Raginu valstybes nares, turinčias neišspręstų dvišalių klausimų, kuo greičiau juos išspręsti, kad galėtume neatidėliojant pradėti stojimo derybas su Šiaurės Makedonija ir Albanija, liberalizuoti vizas Kosovui“, – sakė ministras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra