Taip politikas suregavo į grupės opozicijai priklausančių Seimo narių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso.
„Man atrodo, kad žmonės kovojantys prieš bet kokius skiepijimosi raginimus ir t.t. iš esmės pasisako už tai, kad kuo daugiau žmonių mirtų. Deja, tai yra grubi tokia aplinkybė“, – žurnalistams teigė G. Landsbergis.
Man atrodo, kad žmonės kovojantys prieš bet kokius skiepijimosi raginimus ir t.t. iš esmės pasisako už tai, kad kuo daugiau žmonių mirtų. Deja, tai yra grubi tokia aplinkybė.
„Visa tai, ką mes vakar matėme Seime, visi nepalaikymai Vyriausybės sprendimų, aš manau, kad tiems žmonėms kliūna didelė dalis atsakomybės už kiekvieną mus paliekantį neskiepytą žmogų“, – pridūrė jis
ELTA primena, kad 36 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Darbo partijos, Lietuvos regionų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoms, kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami ištirti, ar Vyriausybės nutarimas, nustatantis galimybių pasą, neprieštarauja Konstitucijai bei įstatymams.
Seimo narių grupė kreipimesi pažymi, kad galimybių pasas ne tik segreguoja žmones, diskriminuoja atskiras jų grupes, bet ir varžo asmens teises į mokslą, teisę laisvai pasirinkti darbą, susirinkimų teisę, ūkinės veiklos laisvę, teisę gauti paslaugas. Opozicijai kyla klausimų dėl ribojimų proporcingumo bei teisėtumo – žmogaus teises suvaržančios nuostatos yra įtvirtintos Vyriausybės nutarimu, nors Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, jog tą gali daryti tik įstatymo leidėjas įstatymu.
Naujausi komentarai