Pereiti į pagrindinį turinį

G. Nausėda: tradicija laimėjusiai partijai pavesti formuoti Vyriausybę neiškalta akmenyje

2024-10-25 15:49

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad tradicija pavesti formuoti Vyriausybę Seimo rinkimus laimėjusiai partijai nėra iškalta akmenyje.

Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda Gitanas Nausėda

Taip šalies vadovas kalbėjo paklaustas, ar tuo atveju, jei rinkimuose daugiausia mandatų iškovotų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, būtent ši politinė jėga ir būtų kviečiama sudaryti Ministrų kabinetą.

„Aš manau, kad įvertinčiau visas aplinkybes ir, be jokios abejonės, įvertinčiau konkrečius mandatus, kuriuos turi tiek centro kairėje esančios partijos, tiek dešinėje esančios partijos. Tačiau nelaikau principo pavesti sudaryti Vyriausybę daugiausia mandatų gavusiai partijai kažkokiu iškaltu akmenyje, juo labiau, kad to niekur ir nėra“, – interviu BNS penktadienį sakė G. Nausėda.

Jis tvirtino, kad verčiau reikėtų vertinti galimybes greitai suformuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę.

„Laikas nelaukia, turi būti patvirtintas biudžetas 2025 metams. Daryti kokius nors formalius žingsnius netikint, kad tie formalūs žingsniai atves į rezultatą, tokiomis geopolitinėmis ir vidaus politikos aplinkybėmis, man atrodo, nėra prasminga“, – kalbėjo prezidentas.

Laikas nelaukia, turi būti patvirtintas biudžetas 2025 metams.

Per pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiausiai – 20 – mandatų iškovojo Lietuvos socialdemokratų partija, po jų seka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 18 mandatų, „Nemuno aušra“ su 15 mandatų.

Antrajame ture varžosi 126 kandidatai iš 11 partijų, tarp jų – 37 socialdemokratai ir 33 konservatoriai.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė yra sakiusi, kad valdančiojoje koalicijoje matytų Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

Tuo metu demokratai norėtų, jog koalicijoje būtų Liberalų sąjūdis, o ne „valstiečiai“. Jie neatmeta ir bendro darbo galimybės su „Nemuno aušra“.

Antrasis rinkimų turas vyks sekmadienį.

G. Nausėda kitąmet žada išleisti knygą, joje – ir apie santykius su konservatoriais

Prezidentas G. Nausėda kitąmet žada išleisti knygą, kurioje atskleis ir daugiau informacijos apie savo santykius su valdančiaisiais konservatoriais.

„Tiesą sakant, kažkada buvau konservatorių rinkėjas, ir pakankamai ilgai. Bet šita partija turi kažkokią savybę – žmones, kurie jai simpatizuoja, padaro neutralius, o po to iš neutralių – nusistačiusius priešiškai“, – interviu BNS sakė šalies vadovas.

„Tiesiog taip atsitinka, ir aš galėčiau pateikti daugybę kitų žmonių pavyzdžių. Kaip ten buvo 2019 metais, aš ketinu paskelbti knygoje. Manau, kad ta knyga kažkada 2025 metais pasirodys, todėl nenorėčiau dabar daug apie tai kalbėti“, – pridūrė jis.

Prieš prezidento rinkimus 2019 metais, konservatoriai siūlė tuometiniam ekonomistui G. Nausėdai dalyvauti išankstiniuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidato į prezidentus rinkimuose. Jis tokios galimybės atsisakė pabrėžęs norą kandidatuoti su savarankiška rinkimų programa.

Tuomet Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos vidiniuose rinkimuose susirungė diplomatas Vygaudas Ušackas ir dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė. Pastaroji laimėjo vidinius partijos rinkimus ir buvo iškelta kandidate.

Per prezidento rinkimus 2019 metais ji liko antra, nusileidusi G. Nausėdai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų