Priešingai, pažymi socialdemokratė Dovilė Šakalienė, naujai išrinkto D. Trumpo nenuspėjamumas gali net pasitarnauti atsveriant Rusijos grėsmes.
„Neprognozuojamumo faktorius, viena vertus, yra didelis streso šaltinis, o kita vertus – gal ir gerai. Rusijai Vakarai yra per daug prognozuojami. Tad tam tikras gamblingo momentas yra gerai“, – trečiadienį laidai „Iš esmės“ sakė D. Šakalienė.
Kita vertus, pripažino ji, kaip atrodys JAV politika į Baltuosius rūmus grįžus D. Trumpui – kol kas sunku pasakyti.
„Manau, kad tokių aiškiaregių, kurie galėtų tiksliai prognozuoti, nėra. Visgi mes galime daryti tam tikras prielaidas iš to, kokia buvo ankstesnė pirmoji kadencija. Jos metu saugumo prasme (situacija – ELTA) Lietuvai iš tiesų buvo naudinga ir dėl amerikiečių buvimo sustiprinimo, ir dėl D. Trumpo spaudimo NATO būti tokiu tikru Aljansu“, – teigė parlamentarė.
„Geopolitiškai ypač naudingas buvo spaudimas, kad NATO pradėtų investuoti į savo gynybą ir didintų gynybos finansavimo procentą“, – pridūrė socialdemokratė.
Panašios pozicijos laikosi ir prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys. Jis viešojoje erdvėje laikomas vienu iš realiausių kandidatų į užsienio reikalų ministrus. Pasak K. Budrio, labai svarbu, kad Lietuvai aktualiame geopolitiniame regione didėtų JAV jėgos politika.
„Naujame pasaulyje (...) darančių po čiut čiut ir šiek tiek padrebančių niekas nevertins. Mes esame naujoje saugumo realybėje“, – trečiadienį teigė prezidento patarėjas.
„Šitame regione reikia jėgos, o ne kažkokių kitų silpnesnių priemonių“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad lapkričio pradžioje JAV prezidentu išrinktas D. Trumpas savo retorikoje ne kartą pabrėžė, kad Europos, NATO šalys, o ypač – valstybės, esančios rytiniame Europos sparne, turėtų ne tik laukti paramos iš JAV, bet ir pačios į gynybą investuoti žymiai daugiau.
Naujausi komentarai