„Klimato krizės sprendimas yra pagrindinė tarptautinės politikos kryptis, o Aplinkos ministerija pagal kompetenciją yra atsakinga už klimato kaitos politikos formavimą“, – pranešime sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas, delegavęs viceministrę į prezidento delegaciją po trečiadienį vykusio susitikimo su G. Nausėda.
Ministerija nurodo, kad gegužės 25 dieną Briuselyje Europos šalių lyderiai derėsis dėl finansinių priemonių, žaliųjų fondų plėtros, kuriamo pasienio anglies dioksido korekcinio mechanizmo, kuris sudarys sąlygas ES rinkoje veikiančioms įmonėms sklandžiai veikti neprarandat konkurencingumo pasauliniu mastu.
Ministro teigimu, dabar Europoje tikslinami įsipareigojimai pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą ir Teisingos pertvarkos fondą, vadovaujantis teisės aktų paketu „Pasiruošimas 55“ ir Taksonomijos reglamentu.
„Europa mūsų prašys, kad nedarytume tarpinių investicijų į iškastinį kurą, atsisakytume jo subsidijų, iš karto pereidami prie tvarių technologijų, ir būtinai keistume mokestinę politiką aplinkosaugai palankia linkme“, – sako S. Gentvilas.
Aplinkos ministerija Vyriausybei yra pateikusi tokius veiksmus numatančią Nacionalinę klimato kaitos valdymo darbotvarkę ir ruošia teisinį pagrindą Žaliojo kurso tikslus atitinkančiam automobilių taršos mokesčiui, kurį planuojama priimti rudenį.
Naujausi komentarai