Ji pridūrė, kad Gruzija nerodo nuovargio ir tęsia narystei reikalingas reformas.
„Sakartvelas nėra pavargęs nei siekiant narystės ES, nei NATO. Tuo pačiu metu esame ir realistiški, ir ambicingi“, – bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė S. Zurabišvili.
Gruzijos vadovė teigė suprantanti, kad ES ir NATO šiuo metu susiduria su iššūkiais, kuriems negali daryti įtakos.
„Turime tai turėti omenyje, bet tai nereiškia, kad lėtinsime tempą“, – kalbėjo prezidentė.
„Mes žengėme į šį kelią ir mūsų negali sustabdyti nei agresyvią politiką ir veiksmus bei grasinimus vykdanti Rusija, nei organizacijos, kurių nare pretenduojame tapti“, – teigė ji.
Mes žengėme į šį kelią ir mūsų negali sustabdyti nei agresyvią politiką ir veiksmus bei grasinimus vykdanti Rusija, nei organizacijos, kurių nare pretenduojame tapti.
Lietuvos prezidentė taip pat paragino Gruziją, kad tempas vykdant reformas išliktų.
D. Grybauskaitės teigimu, Tbilisiui dabar svarbu įgyvendinti teismų, antikorupcines reformas, tobulinti teisėjų atranką ir vertinimą.
„Reformų procesas tiek narystės Europos Sąjungoje, tiek NATO prasme yra naudingas pačiai šaliai, todėl nuovargio čia negali būti. Atvirkščiai, tempas turi būti išsaugomas ir pagreitis turi būti didelis“, – tvirtino D. Grybauskaitė.
„Mes esame pasirengę savo žiniomis padėti jums Dvynių projektuose ir palaikyti jus jūsų kelyje“, – žadėjo šalies vadovė.
Ji tikino, kad Gruzija įstoti į ES ir NATO gali „susiklosčius tiek objektyvioms, tiek subjektyvioms politinėms aplinkybėms“, bet pridūrė, jog ši šalis yra laikoma lydere.
NATO šalių vadovai 2008 metais yra pareiškę, jog Gruzija taps Aljanso nare.
Be to, beveik dešimtmetį veikia ES Rytų partnerystės programa, skirta į bendriją integruoti šešias Rytų Europoje esančias šalis, įskaitant Gruziją.
Tbilisio siekį įstoti į ES ir NATO sunkina teritoriniai nesutarimai su Rusija. Po 2008 metų karo su Gruzija Maskva nepriklausomomis pripažino praėjusiame amžiuje apie atsiskyrimą paskelbusią Pietų Osetiją ir kitą atskilusį regioną Abchaziją.
Rusija yra dislokavusi tūkstančius savo karių šių teritorijų karinėse bazėse. Tarptautinė bendruomenė Abchaziją ir Pietų Osetiją laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis.
S. Zurabišvili paragino tarptautinę bendruomenę veikti aktyviau siekiant šias teritorijas grąžinti Gruzijai.
„Mums vieniems su Rusija nepavyks nuveikti nieko vertingo, kad pasiektumėme sėkmę“, – teigė Gruzijos prezidentė.
Jai antrino D. Grybauskaitė: „Jūsų šalis yra palikta viena prieš Rusiją. Tai nėra patenkinama ir tai mūsų niekur nenuves“.
Apsilankymas Lietuvoje yra penktasis gruodį inauguruotos naujosios Gruzijos prezidentės vizitas į užsienį.
Naujausi komentarai