„Nėra įstatymo, kuris įpareigotų mane paskelbti. Nuo kitų rinkimų tai bus privaloma, Seimas juk neseniai priėmė“, – ketvirtadienį BNS sakė jis.
Apie tai, kad A. Raslanas „nuo rinkėjų nuslėpė, kad priklausė Komunistų partijai“, pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jo vadovaujamos partijos narė Eglė Blaževičienė su A. Raslanu varžosi dėl Kupiškio rajono mero posto.
„Tikrai galvojau, kad „valstiečiai“ ieškos, kaip mane „iškirsti“, vienaip ar kitaip apšmeižti, bet aš nuo to nepasikeisiu. Matau savo galimybes tame rajone ir toje pozicijoje ir naują perspektyvą tiems žmonėms, ir pačiam rajonui. Rinkėjai išspręs tą klausimą“, – tvirtino A. Raslanas.
Jo teigimu, į Komunistų partiją jis buvo priverstas įstoti, kad būtų paskirtas Lietuvos kūno kultūros instituto dekanu.
Politikas anketoje nurodė šias pareigas ėjęs 1989–1990 metais.
Buvau devynis mėnesius Komunistų partijoje.
„Buvau devynis mėnesius Komunistų partijoje. (...) Dėl darbo privertė tą padaryti, dėl pareigų – arba mane paskirs į pareigas, arba nepaskirs. Buvo labai jau kietai pasakyta. Bet kai paskyrė į pareigas, aš išėjau iš partijos“, – BNS teigė A. Raslanas.
„Buvo tokia situacija, arba turi žmogus perspektyvą, arba ne“, – pridūrė jis.
Politiko vertinimu, ši jo biografijos detalė nėra esminė.
„Mano akimis žiūrint, tai yra biografijos detalė, nes iš principo geresni žmonės, daugelis vienaip ar kitaip buvo susiję su tuo (Komunistų partija – BNS). Ar tai yra minusas, ar pliusas, nežinau. Tame kontekste jei atsidurtų kiti, ar būtų kitaip, ar nebūtų kitaip, to jau negalime svarstyti, čia jau istoriniai momentai. Kita vertus, visą laiką reikia vertinti žmogų, jo savybes ir jo galimybes“, – sakė socialdemokratas.
A. Raslanas yra vadovavęs Kūno kultūros ir sporto departamentui, dirbo Edukologijos universitete, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktoje anketoje apie priklausymą Komunistų partijai kandidatuodami nenurodė ir prezidentas Gitanas Nausėda, keliasdešimt dabartinių parlamentarų. Šio anketos punkto nebuvo privalu užpildyti.
Seimas antradienį priėmė Rinkimų kodekso pataisą, kad kandidatams reikės nurodyti ne tik esamą narystę partijoje, bet ir tas partijas, kurioms priklausė anksčiau, įskaitant Komunistų partiją.
1940–1989 metais Lietuvos komunistų partija buvo Sovietų Sąjungos komunistų partijos sudėtine dalimi, šios partijos vadovybė įtvirtino totalitarinį režimą šalyje. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, 1991 metais Komunistų partija uždrausta.
Naujausi komentarai