Tai žurnalistams patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė. Anot jos, jei pasitvirtins, kad parlamentaras yra neblaivus, jam gresia apkalta.
L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio.
„Žinau, kad jis savanoriškai sutiko papūsti į alkotesterį ir pripažįsta turbūt tą normą, kad ji negalima. Mes besąlygiškai turėtume neleisti ir turėtų jis nedirbti tokiu metu“, – apie situaciją žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Kartu jis pabrėžė, kad reikia ieškoti būtų, kaip padėti parlamentarui, nes alkoholizmas esanti liga.
Tuo pačiu alkoholio tikrintuvu sutiko pasitikrinti ir parlamentarė Aušra Maldeikienė, jai prietaisas parodė 0 promilių.
L. Balsys žurnalistams prisipažino į Seimą atvykęs automobiliu. Jis nepripažino, kad yra girtas ir teigė, kad tikrintuvas greičiausiai yra sugedęs.
Netrukus po to Seimo narys iš parlamento dingo, jo padėjėja žurnalistams sakė, kad jis išvyko, tačiau ji negalėjo pasakyti, ar jis pats vairavo mašiną.
L. Balsiui išvykus, policijos pareigūnų nutarta kol kas nekviesti.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė vylėsi, kad L. Balsys daugiau neblaivus nebus Seime ir jo nediskredituos.
„Galbūt tai vienkartinis atveji ir jis skirs dėmesį savo sveikatai, jeigu yra priklausomybė“, – svarstė ji.
Pasak R. Tamašunienės, kad būtų pradėta apkalta Seimo nariui, reikėtų fiksuoti šiurkštų Konstitucijos pažeidimą.
Pripūtė 1,82 promilės ir pats išvairavo?
Policija tikrina Vadovybės apsaugos departamento (VAD) budėtojų perduotą informaciją, jog Seimo narys L. Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip manoma, neblaivus.
Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius informavo, kad komisariatas 12.12 val. gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus.
Policija nurodo šiuo metu dar tikrinanti gautą informaciją.
L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis žurnalistams teigė, kad esant tokioms aplinkybėms L. Balsiui neturėtų būti leista dirbti.
Kaip BNS informavo Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė, policijai informacija perduota V. Pranckiečio pavedimu. Ji teigia, kad Seimo filmavimo kameros užfiksavo, kaip parlamentaras vidiniame Seimo kieme sėda į savo automobilį – kad jame būtų kitas asmuo, kuris vairuotų automobilį, anot R. Baškienės, neužfiksuota.
Aiškinsis ministras
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas aiškinsis, kodėl informacija policijai apie galimai neblaivų Seimo narį L. Balsį perduota jam jau išvykus iš Seimo automobiliu, o apsaugos pareigūnai leido išvykti parlamentarui.
Tai netoleruotina ir nesuprantama, kaip išvis žmogus ateina į darbo vietą būdamas galimai neblaivus, juo labiau, kad kalbame apie Seimo narį.
„Negalėčiau komentuoti, kodėl vadovybės apsaugos vyrai tik po 20 minučių pranešė. Gal jie nebuvo įsitikinę, gal nematė labai akivaizdžių požymių, gal neskaitė žiniasklaidos, gal neužkliuvo jiems. Bet jei būtų įsitikinę (neblaivumu), turėtų neleisti, nepaisant Seimo nario neliečiamybės. Mes pasiaiškinsime, ar jiems trūko informacijos, ar jie nežinojo, ar jie kažką vertino“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė E. Misiūnas.
VAD direktorius Rymantas Mockevičius BNS sakė, jog pareigūnai gali sulaikyti Seimo narį, tačiau nesustabdė L. Balsio, nes informaciją apie galimą jo neblaivumą gavo per vėlai.
„Pagal bendras pareigūnų teises, jeigu jis šūkautų, kabinėtųsi prie žmonių, daužytų, spardytų baldus ar būtų akivaizdžiai girtas ir sėstų į mašiną, mes tikrai sulaikytumėme, neleistumėme jam vairuoti“, – BNS teigė R. Mockevičius.
Premjeras Saulius Skvernelis situaciją vadina netoleruotina, jei Seimo narys prie vairo sėdo neblaivus, neatmeta ir apkaltos galimybės.
„Tai netoleruotina ir nesuprantama, kaip išvis žmogus ateina į darbo vietą būdamas galimai neblaivus, juo labiau, kad kalbame apie Seimo narį“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.
Kartu jis sakė, kad tuo atveju, jei buvo įtarimų dėl girtumo, apsauga neturėjo išleisti Seimo nariui išvykti automobiliu.
„Tai (vairavimas neblaiviam) būtų apskritai nesuprantama ir pareiga tiek čia esantiems pareigūnams, ir bet kuriems čia esantiems, nuo jūsų iki Seimo narių, jei manoma, kad daromas teisės pažeidimas, pilietis privalo padaryti viską, kad tas pažeidimas būtų užkardytas. Jei tokie duomenys buvo, vienareišmiškai tai reikėjo padaryti, bet kaip suprantu, tikrino alkotesteriu, kuris (ne pareigūnų), kodėl policijos nepakvietė, klausimas“, – sakė S. Skvernelis.
Partija vertins elgesį
Lietuvos žaliųjų partijos nario L. Balsio elgesys, kai šis pasirodė Seime, kaip įtariama, neblaivus, nėra pateisinamas, sako partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.
Anot jo, partija žada visokeriopą pagalbą L. Balsiui „sprendžiant sveikatos problemas“, tačiau taip pat svarstys jo tolesnį dalyvavimą su šia politine jėga.
„Apgailestaujame dėl Lietuvos žaliųjų partijos Seimo nario Lino Balsio nepriimtinų ir su Seimo nario pareigomis nesuderinamų veiksmų. Situacija rodo, kad Seimo narys turi sveikatos problemų, kurios nedelsiant turi būti sprendžiamos. Lietuvos žaliųjų partija Liną Balsį pažįsta kaip atsidavusį ir profesionalų politiką bei atsakingą žmogų, tačiau jo poelgis atvykstant į darbą neblaiviam nėra pateisinamas“, – teigiama partijos pirmininko pranešime.
„Atsakingi partijos organai susidariusią situaciją išnagrinės kuo objektyviau ir nedelsdami imsis reikalingų veiksmų, įvertinant tolesnes Lino Balsio galimybes dalyvauti partijos veikloje”, – priduria R. Lapinskas.
Rytą neigė kaltinimus
Parlamentaras Linas Balsys atsistatydino iš Seimo narių Mišrios grupės vadovų, kartu jis neigia kaltinimus, esą parlamente būna išgėręs alkoholio.
Seimo narių Mišri grupė ketvirtadienį savo vadovu išrinko Bronislovą Matelį, pavaduotojos poste ir toliau lieka Aušra Maldeikienė.
L. Balsys iš Mišrios grupės vadovų pasitraukė, kai A. Maldeikienė pranešė atsistatydinusi iš mišrios Seimo narių grupės seniūno pavaduotojos, nes šios grupės vadovas, anot jos, pusmetį beveik nesilankė Seime ir neatliko frakcijos seniūno funkcijų, pavyzdžiui, derinant plenarinių posėdžių darbotvarkes seniūnų sueigoje. Ji taip pat iškėlė abejones dėl L. Balsio blaivumo.
„Tai niekuo nepagrįsta ataka prieš mane, galbūt Aušra Maldeikienė labai nori tapti Mišrios grupės vadove, tai aš atsistatydinau iš Mišrios grupės vadovų, ir tegu ponia A. Maldeikienė reiškiasi“, – žurnalistams Seime į kaltinimus atsakė L. Balsys.
L. Balsys aiškino parlamente nebuvęs, kol turėjo nedarbingumo pažymėjimą, o kolegų įtarimus dėl alkoholio vartojimo aiškino vaistų poveikiu.
„Nebuvau aš niekaip išgėręs, aš tiesiog geriu tam tikrus vaistus, nes turiu stuburo išvaržą, esu pasitempęs kojos sausgysles, nes turbūt truputėlį persisportavau. Tie vaistai yra raminantys ir skausmą mažinantys, ir galbūt sukelia tam tikrą mieguistumą“, – sakė L. Balsys.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako pats neturintis pagrindo manyti, kad kaltinimai L. Balsiui pagrįsti, nors tokias kalbas parlamente girdėjęs.
„Aš galiu sakyti, kad girdėjau, bet pats asmeniškai nesu nei užuodęs, nei matęs geriant“, – žurnalistams sakė V. Pranckietis.
Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, jog antradienį vykusiame seniūnų susitikime užuodęs nuo kolegos sklindantį alkoholio kvapą.
„Jei jūs klausiat konkrečiai apie Liną Balstį, tą dieną nuo jo kvapas sklido. Anksčiau su tuo nesusidūriau“, – sakė R. Karbauskis.
Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys į Seimą renkamas antrąją kadenciją, anksčiau jis dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, žurnalistu.
Naujausi komentarai