L. Graužinienė: gegužę Seimas į plenarinius posėdžius gali rinktis ir penktadieniais Pereiti į pagrindinį turinį

L. Graužinienė: gegužę Seimas į plenarinius posėdžius gali rinktis ir penktadieniais

2016-04-21 16:37
BNS inf.

Siekiant suspėti liberalesnius darbo santykius ir „Sodros“ reformą įteisinantį socialinį modelį patvirtinti iki vasaros atostogų, parlamentarams ketinama pasiūlyti rinktis į posėdžius ir penktadieniais.

L. Graužinienė: gegužę Seimas į plenarinius posėdžius gali rinktis ir penktadieniais
L. Graužinienė: gegužę Seimas į plenarinius posėdžius gali rinktis ir penktadieniais / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, frakcijų vadovams buvo siūloma pasitarti su frakcijų nariais ir apsispręsti, ar atsisakyti laisvos savaitės balandžio 25-29 dienomis ir rinktis į plenarinius posėdžius, ar visą gegužę dirbti ir penktadieniais.

Pasak jos, dauguma rinkosi darbą penktadieniais.

„Teiksiu valdybai patvirtinti naują sesijos darbo grafiką, kad būtų įtraukti ir penktadieniai - vieną posėdį rengti iki 14 val. visą gegužę kiekvieną penktadienį. Jeigu valdyba pritars, keisime darbo grafiką“, - BNS teigė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

L.Graužinienė BNS patikino, kad dalimis socialinis modelis nebus priiminėjamas.

„Tol kol nebus pateiktas svarstymui ir pasvarstytas visas paketas, tol į priėmimo stadiją nepereis“, - sakė L.Graužinienė.

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius Seimui ketvirtadienį apsvarsčius tik porą naujojo Darbo kodekso straipsnių pareiškė, kad Seimo vadovybė per ateinančią savaitę surengtų specialų parlamentinių frakcijų seniūnų sueigos posėdį su Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais, Vyriausybės atstovais ir aptartų, kaip toliau svarstyti kodekso projektą.

„Kol kas esame pabaigę 143 straipsnį iš 256-ių ir dirbame jau antrą savaitę, tai esame įveikę maždaug 50 proc. paties kodekso, o čia kolegos žino, kiek dar yra lydimųjų įstatymų. Tai, mano įsitikinimu, mūsų beviltiška situacija, jeigu šitaip toliau svarstysime patį kodeksą ir visus su tuo susijusius klausimus. Siūlau ieškoti specialių procedūrų, kad mes iš šitos klampynės kaip nors išliptume“, - parlamentarams teigė A.Kubilius.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai anksčiau išreiškė abejonių, ar naujasis reglamentavimas tikrai padės liberalizuoti darbo santykius, ko siekė socialinio modelio kūrėjai, tačiau jų vadovas Tomas Davulis įsitikinęs, kad pagrindiniai kūrėjų tikslai realizuoti.

Be Darbo kodekso, kitą socialinio modelio dalį sudaro „Sodros“ pertvarką numatančių įstatymų pakeitimai, tačiau jų Socialinių reikalų ir darbo komitetas dar nebaigė svarstyti.

Planuojama, kad naujasis kodeksas bus priimtas iki vasaros ir jis įsigaliotų nuo 2017 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra