Lenkijos Seimas penktadienį beveik bendru sutarimu pritarė rezoliucijai, kuria reiškiamas nerimas dėl švietimo lenkų kalba Lietuvoje.
Už rezoliuciją balsavo 411 parlamentarai, keturi Seimo nariai buvo prieš. Lenkijos parlamentas paragino Lietuvą imtis veiksmų siekiant lenkų tautinei mažumai užtikrinti tinkamas sąlygas mokytis lenkų kalba.
„Mes norime vystyti abipusius santykius, paremtus abipuse pagarba teisėms ir abiejų šalių piliečių tapatybei“, - rašoma Lenkijos Seimo rezoliucijoje.
Joje teigiama, kad prieš savaitę vykę Lietuvos lenkų protestai „buvo dar vienas dramatiškas lenkų mažumos siekio išsaugoti savo tapatybę, kalbą ir kultūrą ženklas“. Dalis lenkiškų mokyklų moksleivių rugsėjo 2 dieną nėjo į mokyklas ir vietoje pamokų rinkosi į mišias Vilniuje.
Lietuvos valdžia atmeta priekaištus, sakydama, kad švietimui lenkų kalba Lietuvoje sudarytos geresnės sąlygos nei bet kurioje kitoje šalyje.
Pagal 2011 metais priimtą įstatymą, tautinių mažumų moksleiviai pradėjo laikyti bendrą lietuvių kalbos egzaminą, bet jiems leidžiama padaryti daugiau klaidų.
Švietimo ministrė Lenkijos Seimo rezoliuciją sieja su artėjančiais parlamento rinkimais
Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė Lenkijos Seimo rezoliuciją dėl švietimo lenkų kalba Lietuvoje sieja su kitą mėnesį vyksiančiais Lenkijos parlamento rinkimais.
„Aš tik viena pasakysiu - galbūt reikia palaukti, kol baigsis Seimo rinkimai“, - BNS penktadienį sakė A.Pitrėnienė.
Ministrė sakė, kad Lietuvos lenkų švietimo temos eskalavimas ją „skaudina“. Lenkijos Seimo ir Senato rinkimai vyks spalio 25 dieną.
Lenkijos Seimas penktadienį beveik bendru sutarimu pritarė rezoliucijai, kuria paragino Lietuvą imtis veiksmų siekiant lenkų tautinei mažumai užtikrinti tinkamas sąlygas mokytis lenkų kalba.
„Mes norime vystyti abipusius santykius, paremtus abipuse pagarba teisėms ir abiejų šalių piliečių tapatybei“, - rašoma Lenkijos Seimo rezoliucijoje.
A.Pitrėnienė reiškiamus priekaištus atmetė, sakydama, kad Lietuva nenusižengia 2002 metų susitarimui su Lenkija dėl lietuvių ir lenkų tautinių mažumų švietimo.
Naujausi komentarai