Specializuotos alkoholio parduotuvės gali atsirasti 2018 metais Pereiti į pagrindinį turinį

Specializuotos alkoholio parduotuvės gali atsirasti 2018 metais

2016-12-27 04:48
BNS inf.

Specializuotos alkoholio parduotuvės Lietuvoje galėtų atsirasti 2018 metais, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Specializuotos alkoholio parduotuvės gali atsirasti 2018 metais
Specializuotos alkoholio parduotuvės gali atsirasti 2018 metais / V. Skaraičio / BFL nuotr.

„2018 metai, galėčiau galvoti, yra realus laikas, kad specializuotos parduotuvės galėtų atsirasti. Manau, metai – pusantrų yra pakankamai ir tam, kad atliktume skaičiavimus, ir verslui pasiruošti“, - interviu BNS sakė ministras.

Vyriausybė žada, kad ateityje alkoholiu bus leidžiama prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, o jų skaičių ketinama nustatyti atsižvelgiant į gyventojų skaičių.

A.Verygos teigimu, licencijų išdavimui pasirengti prireiks laiko.

„Jeigu mes nustatysime licencijų skaičių, kiek jų gali būti, tai mes turėsime sukurti mechanizmą, kaip tos licencijos bus skaidriai įgyjamos, paskaičiuoti, kokiam gyventojų skaičiui kiek tų licencijų turi būti, turėsime pasižiūrėti į gerąją kitų šalių praktiką“, - sakė ministras.

„Valstiečiai žalieji“ rinkimų kampanijos metu žadėjo įvesti valstybinį prekybos alkoholiu monopolį, bet šią poziciją vėliau sušvelnino. Vyriausybės programoje teigiama, kad apie monopolį bus svarstoma tik tada, jei pakankamo rezultato neduos specializuotos parduotuvės.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių   trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra