„Man kyla klausimas: jeigu ministras nežino, kiek uždirba mokytojai, jeigu nežino, kiek uždirba jo tėtis, jeigu jis nežino, kad švietimo sistemoje 22 dieną vyks streikas, tai klausimas, ar ministras turėtų būti dar ministras. Tikrai stebina toks ciniškumas“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ kalbėjo A. Navickas.
G. Jakštas ketvirtadienį Eltai teigė, jog švietimo darbuotojų profsąjunga nėra informavusi ministerijos apie ketinimus streikuoti. Jis sakė apie kitą savaitę atnaujinamą mokytojų streiką ir planuojamą mitingą sužinojęs tik iš žiniasklaidos. Vis dėlto A. Navickas tikina, kad apie tai buvo informuotos visos suinteresuotos pusės.
„Kaip numato teisės aktai, visur yra informuota, mokyklų vadovai yra gavę streikuojančių mokytojų sąrašą, viskas vyksta nustatyta teisės aktų tvarka“, – tvirtino jis.
„Jeigu ministras nežino, kuo aš tikrai labai abejoju... Aš įsitikinęs, kad mokyklų vadovai praneša švietimo skyriams, švietimo skyriai praneša ministerijai, visi viską žino, bet, aišku, ministras nuo pat pradžių prisiima tokią komunikaciją, kad jis nieko nežino ir yra naujas žmogus, ilgai nedirbs, yra neįsigilinęs“, – kritikavo išsakytą ministro poziciją A. Navickas.
Kaip numato teisės aktai, visur yra informuota, mokyklų vadovai yra gavę streikuojančių mokytojų sąrašą, viskas vyksta nustatyta teisės aktų tvarka.
Trečiadienį švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas teigė dar kartą išsiuntęs A. Navicko profsąjungai kvietimą pratęsti derybas ir atnaujinti kolektyvinę sutartį.
Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtadienį pranešė gavusi ir apsvarsčiusi tokį ministro pasiūlymą. Ji informavo, kad Švietimo, mokslo ir ministerijos (ŠMSM) pateikti siūlymai yra nepriimtini, tačiau pasiūlė susitikti ir dėl jų derėtis ateinantį pirmadienį.
ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.
Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.
Naujausi komentarai