Olekas prisiimtų atsakomybę vadovauti Vyriausybei Pereiti į pagrindinį turinį

Olekas prisiimtų atsakomybę vadovauti Vyriausybei

2025-07-31 13:40

Galimu kandidatu pakeisti iš premjero posto pasitraukusį Gintautą Palucką laikomas Juozas Olekas kartoja, kad partijai apsisprendus, jis prisiimtų šią atsakomybę. Visgi, politikas tikina, kad pats balsuojant palaikytų Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrą.

Olekas prisiimtų atsakomybę vadovauti Vyriausybei
Olekas prisiimtų atsakomybę vadovauti Vyriausybei / P. Peleckio, R. Riabovo / BNS nuotr.

„Partija apsispręs, man partijos įtikinti nereikia. Apsispręsime, kas šiuo atveju būtų geriausias, kad galėtume tęsti pradėtus darbus. Aš esu vienas iš partijos galimų kandidatų. (...) Jeigu partijai reikės – aš tą darbą galėčiau dirbti“, – Eltai teigė J. Olekas.

„Balsuočiau už Mindaugą, jis irgi galėtų tą darbą padaryti. Man patinka šis darbas, kurį dabar darau. Tačiau nuspręs partija“, – atsakė jis, paklaustas, ką darytų, jei kandidatuoti nuspręstų ir M. Sinkevičius.

Visgi, G. Paluckui nusprendus trauktis ir iš socialdemokratų lyderio posto, politikas sako, kad šias pozicijas turėtų užimti skirtingi asmenys. Tačiau kol kas J. Olekas neskuba tarpusavyje dalintis postu su M. Sinkevičiumi.

Balsuočiau už Mindaugą, jis irgi galėtų tą darbą padaryti.

„Čia yra labai tolimi procesai, manau, kad mūsų diskusija apie tai, kad partijai vadovautų vienas žmogus, o ministras pirmininkas būtų kitas – laikyčiausi tokios pozicijos ir toliau“, – kalbėjo jis.

Tuo metu reaguodamas į G. Palucko sprendimą atsistatydinti, J. Olekas sako, kad tai – reikalingas žingsnis.

„Gaila, kad jaunas žmogus turėjo trauktis, tačiau dėl partijos, dėl mūsų darbų tęstinumo – tą reikėjo padaryti“, – svarstė socialdemokratas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį premjeras Gintautas Paluckas pranešė atsistatydinantis iš ministro pirmininko ir socialdemokratų lyderio pareigų. Apie savo sprendimą pirmiausia jis informavo prezidentą Gitaną Nausėdą.

Viešojoje erdvėje ir politikos koridoriuose realiausiais kandidatais į premjerus įvardijami Juozas Olekas, Inga Ruginienė ir laikinai partijos vairą perėmęs Mindaugas Sinkevičius.

Pats M. Sinkevičius tikina neatmetantis galimybes užimti tiek premjero, tiek ir nuolatinio partijos lyderio poziciją. Pasak jo, viskas priklausys nuo to, ką tinkamiausiu kandidatu laikys partijos nariai.

Kiek anksčiau, apie ryžtą perimti premjero postą užsiminė ir J. Olekas.

Per pastaruosius porą mėnesių viešojoje erdvėje pasirodo vis nauji žurnalistiniai tyrimai apie G. Palucką bei jo praeitį, verslo ryšius bei įtartinus sandorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų