Olekas: privalome saugoti ir stiprinti tai, kas buvo paskelbta Kovo 11-ąją Pereiti į pagrindinį turinį

Olekas: privalome saugoti ir stiprinti tai, kas buvo paskelbta Kovo 11-ąją

2026-03-11 10:49

Lietuvai minint 36-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, Seimo pirmininkas Juozas Olekas ragina saugoti bei stiprinti Lietuvos nepriklausomybę ir sako, kad laisvė – nuolatinė atsakomybė.

Juozas Olekas

„Mūsų visų pareiga – saugoti ir stiprinti tai, kas buvo paskelbta Kovo 11-ąją. Kurti valstybę, kurioje saugu gyventi, auginti vaikus ir planuoti ateitį. Valstybę, kuri yra stipri, demokratiška ir atsakinga savo piliečiams“, – per iškilmingą minėjimą Seime trečiadienį sakė J. Olekas.

„Tegul Kovo 11-oji visiems mums primena, kad laisvė – tai nuolatinė atsakomybė“, – pridūrė jis.

Parlamento vadovas pabrėžė, kad dabartinė geopolitinė padėtis primena, kad reikia nuosekliai stiprinti valstybės pamatus – rūpintis nacionaliniu saugumu, visuomenės atsparumu ir ekonomikos tvarumu.

„Ne mažiau svarbus ir demografinis valstybės tvarumas – stiprios šeimos, auganti jaunoji karta ir gyvybingi regionai sudaro mūsų valstybės ateities pagrindą. Valstybė stipri tiek, kiek stiprūs yra jos žmonės ir bendruomenės“, – sakė J. Olekas.

Pasak jo, Kovo 11-oji primena, kad laisvė gimsta iš tautos apsisprendimo, pilietinės drąsos ir bendro susitelkimo, kas leido Lietuvai susigrąžinti vietą tarp nepriklausomų pasaulio valstybių.

„Per daugiau nei tris dešimtmečius Lietuva nuėjo reikšmingą kelią. Sukūrėme modernią demokratinę valstybę, tapome Europos Sąjungos ir NATO nariais, o tarptautinėje bendruomenėje įsitvirtinome kaip patikima ir atsakinga partnerė. Lietuva gyvena laisvėje ir kartu prisideda prie jos stiprinimo Europoje ir pasaulyje“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

J. Oleko teigimu, Rusijos agresija prieš Ukrainą parodė, kad jėgos politika ir imperinės ambicijos vis dar kelia grėsmę taikai Europoje, o Ukrainos kova primena visai Europai, kad „taika ir saugumas reikalauja nuolatinės politinės valios ir bendrų demokratinių valstybių pastangų“.

„Ukrainos žmonės gina tai, ką Lietuva gynė prieš kelis dešimtmečius – teisę būti laisviems, patiems spręsti savo valstybės ateitį ir gyventi nepriklausomoje šalyje. Lietuvos parama Ukrainai yra ne tik solidarumo išraiška – tai principinė pozicija ginant laisvę, demokratiją ir tarptautinę teisę“, – tikino jis.

Tegul Kovo 11-oji visiems mums primena, kad laisvė – tai nuolatinė atsakomybė.

Premjerė: saugūs galime būti tada, kai esame susitelkę

Lietuvai švenčiant nepriklausomybės atkūrimo dieną, premjerė Inga Ruginienė ragina džiaugtis šalies pasiekimais ir pabrėžia, kad šiuo metu svarbiausia kovoti už laisvę ir būti susitelkusiems.

„Kadangi laisvę turime, už ją reikia kiekvieną dieną kovoti. Laisvi ir saugūs galime būti tada, kai esame susitelkę. Tai (linkiu – BNS) susitelkimo ir pagarbos vienas kitam. Tai yra svarbiausi dalykai, kuriuos šiandien turime turėti“, – prieš iškilmingą minėjimą Seime trečiadienį sakė I. Ruginienė.

Anot premjerės, per 36-erius nepriklausomybės metus Lietuva padarė „stulbinantį progresą“ ir tai reiškia, kad lietuviai dar turi labai daug potencialo ir daug ką gali pasiekti.

„Kai tenka lankytis ne tik Europoje, bet ir už Europos ribų, tai pastebiu, kad Lietuva išaugo taip greitai, išsivystė taip greitai ir sueuropėjo visomis prasmėmis per labai labai trumpą laikotarpį“, – sakė I. Ruginienė.

I. Ruginienė prisimena Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą kaip to laukimo laikotarpį: „Tikrai buvau maža, bet aš atmenu tą laikotarpį, nes aplinkui buvo nemažai žmonių, kurie laukė šitos dienos ir laukė labai tyliai.“

Anot jos, žmonės tuomet bijojo kalbėti apie laisvą Lietuvą, apie tai, ką šiandien laiko kasdienybe.

„Širdyje tikrai tarpusavyje prie pietų stalo pasikalbėdavome, kaip būtų nuostabu, kad vieną dieną atsikeltume laisvoje Lietuvoje“, – sakė I. Ruginienė.

„Ta diena tikrai tokios euforijos ir džiaugsmo suteikė visiems. Pagaliau atėjo diena, kai galime apie viską kalbėti, nebijoti ir nesisukioti per petį“, – kalbėjo premjerė.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Lietuva tapo pirmąja valstybe, pasitraukusia iš Sovietų Sąjungos sudėties.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų