Pereiti į pagrindinį turinį

Penktadienis – paskutinė diena, kai agitacija dar leidžiama

2019-03-01 13:56

Šis penktadienis – paskutinė diena, kai kandidatai ir jų rėmėjai gali agituoti prieš sekmadienį vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus. Šeštadienį, 1 val. nakties, prasideda rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis.

Penktadienis – paskutinė diena, kai agitacija dar leidžiama
Penktadienis – paskutinė diena, kai agitacija dar leidžiama / I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama iki kovo 3 d. 20 val., išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Kadangi šiuo metu vyksta ir kitų rinkimų bei referendumų agitacija, pagal įstatymą, tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka jų agitacija yra draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Beje, nuo kovo 2 d. 1 val. iki kovo 3 d. 20 val. negalima jokia rinkimų agitacija ir socialiniuose tinkluose, įskaitant ir kitų rinkimų (Respublikos Prezidento, Europos Parlamento ar referendumų, jų parašų rinkimo).

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu politinės kampanijos dalyviai neturėtų atlygintinai skelbti jokių įrašų; neturėtų skelbti naujų agitacinio turinio įrašų; neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pvz., aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu. Politinės kampanijos dalyviai turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti. Jie neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimo jais (pvz. komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.).

Kaip aiškina VRK, rinkėjai neturėtų agituoti už politinės kampanijos dalyvius, įvardinant konkrečius kandidatus, partijas ar rinkimų komitetus, neturėtų dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais; neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą, partiją ar rinkimų komitetą.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia rinkimų agitaciją iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos.

Kaip primena VRK, rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas likus 30 valandų iki savivaldybių tarybų rinkimų pradžios, taip pat rinkimų dieną užtraukia baudą asmenims nuo 140 iki 300 eurų ir rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 300 iki 1 150 eurų.

Rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimas, užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 200 iki 870 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 300 iki 1 050 eurų.

Administracinis nusižengimas, jeigu dėl to rinkimai ar referendumas pripažinti negaliojančiais, užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 1 450 eurų, rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams, kitiems atsakingiems asmenims, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams - nuo 850 iki 5 800 eurų ir politinės kampanijos dalyviams ar politinių partijų, kurios yra politinės kampanijos dalyvės, pirmininkams - nuo 1 500 iki 5 800 eurų.

Nusižengimas, padarytas visuomenės informavimo priemonėse, užtraukia baudą viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų vadovams arba kitiems už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonių turinį atsakingiems asmenims nuo 2 700 iki 6 000 eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų