„Tokio maždaug dydžio yra dauguma, tai nieko neturėtų stebinti, svarbu, kad dauguma buvo balsavusių, o ne ištraukusių korteles. Biudžetas buvo patvirtintas, tai nebus vienos dvyliktosios, kas būtų reiškę gerokai kuklesnes daugelio žmonių galimybes, o tokia rizika buvo, kaip ir kasmet“, – antradienį po balsavimo žurnalistams sakė premjerė.
Pasak Vyriausybės vadovės, net ir nepriėmus biudžeto situacija, kai šalis metus pradeda su viena dvyliktąja praėjusių metų biudžeto, nebūtų pražūtinga.
„Valstybei yra geriau turėti biudžetą nei jo neturėti, turbūt nebuvo nei vienerių metų, kad valstybė būtų neturėjusi biudžeto. Žinoma, galima išbandyti ir tą vieną dvyliktąją, turint minty, kad nėra ta situacija, kai 2008–2009 metų sandūroj viena dvyliktoji būtų reiškusi neįgyvendinamą biudžetą“, – sakė premjerė.
Pagal įstatymą, laiku nepatvirtinus valstybės biudžeto jo išlaidos biudžetinių metų pradžioje kiekvieną mėnesį negali viršyti praėjusių metų valstybės biudžeto vienos dvyliktosios išlaidų.
„Tai šiuo atveju būtų šių metų lygyje, kas nors pasakytų, kad tai nėra blogai, bet tų padidėjimų, kurie biudžetuose suplanuoti atitinkamai negalėtumėm realizuoti, nei darbo užmokesčio, nei kitų išlaidų, kurių ne taip mažai yra. Tikiuosi, kad už kitus du biudžetus, „Sodros“ ir sveikatos draudimo, Seimo nariai balsuos noriau, paprastai taip būna“, – kalbėjo premjerė.
Seimas antradienį priėmė 2022 metų valstybės biudžetą, didžiajai daliai opozicinių frakcijų parlamentarų nedalyvaujant balsavime.
Už biudžetą balsavo 71 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, o keturi susilaikė.
Naujausi komentarai