Politiniuose kuluaruose spėjama, kad S. Skvernelis praneš apie naujos frakcijos įkūrimą, tačiau apie tai pranešime nėra užsimenama. Taip pat nėra įvardijamos ir konkrečių spaudos konferencijoje ketinančių dalyvauti politikų pavardės.
Apie tai, kad S. Skvernelio ir „valstiečių“ keliai gali išsiskirti, politikas užsiminė vasarą, kai iš LVŽS buvo pašalintas Partnerystės įstatymo projektą palaikęs parlamentaras Tomas Tomilinas, o išreiškęs nepasitenkinimą kolegų laikysena prie Seimo surengtame mitinge, virtusiame riaušėmis, iš frakcijos nusprendė trauktis Lukas Savickas. Apie pasitraukimą neslėpė galvojanti ir Rūta Miliūtė.
Penktadienį ELTA skelbė, kad apie pasitraukimą iš gausiausios opozicinės LVŽS frakcijos svarsto ir Rima Baškienė. Politikė tikino, kad pasitraukusi iš frakcijos, ji trauktųsi ir iš „valstiečių“ partijos, kurioje veikia jau daugiau nei du dešimtmečius. Politikė neslėpė, kad jos nežavi LVŽS kryptis, kurią, jos teigimu, po 2020 m. Seimo rinkimų palaiko Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Tai, kad „valstiečių“ frakcija Seime gali ateinančią savaitę suskilti LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis vadina gandais. Apskritai, fakto, kad „valstiečių“ frakcija rudens sesiją pradės būdama mažesnė nei buvo pavasarį, politiko teigimu, negalima vadinti „skilimu“.
Seimo koridoriuose kalbama, kad „valstiečių“ frakcijoje rudenį gali būti net dešimčia parlamentarų mažiau nei buvo jau pasibaigusioje pavasario sesijoje. Vadinasi, tam tikra grėsmė kiltų rudens sesijoje turėti opozicijos lyderį.
Tam, kad opozicinė koalicija, kurią šiuo metu yra sudarę LVŽS ir Darbo partija, galėtų deleguoti savo lyderį, jiems reikalingi daugiau nei pusės opozicinėje koalicijoje esančių parlamentarų balsai. Šiuo metu Seime susitarimą yra sudarę 32 „valstiečiai“ ir dar 10 Darbo partijos atstovų, todėl dešimties narių pasitraukimas reikštų, kad tokia koalicija neturi minimalaus reikalingo 33 mandatų skaičiaus.
Naujausi komentarai