Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo valdybos posėdis, atšaukęs Kovo 11-osios renginius, suklastotas?

2020-03-03 12:27
ELTOS inf.

Seimo valdybos penktadienį priimtas sprendimas, kuriuo buvo atšauktas Kovo 11-osios minėjimo renginys Seime bei uždrausti Seime organizuojami vieši renginiai, gali būti neteisėtas, skelbia portalas delfi.lt

I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Kaip rodo delfi.lt surinkti duomenys, toks sprendimas buvo priimtas posėdyje, kurio nebuvo, o jo protokolas buvo suklastotas. Šie dokumentai buvo patvirtinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio parašu.

„Aiškėja, kad tą penktadienį turėjo vykti du Seimo valdybos posėdžiai: vienas pusę dviejų dienos, kitas – penktą valandą vakaro. Pirmame, kuriame dalyvavo V. Pranckietis, socialdemokratas Julius Sabatauskas, LSDDP atstovas Gediminas Kirkilas, konservatorė Irena Degutienė ir liberalas Jonas Liesys, bendru sutarimu balsuota „kreiptis į Valstybės ekstremalių situacijų centrą“, prašant nurodymų dėl būsimų viešų renginių Seime. Antrąjį Seimo valdybos posėdį jos pirmininkas V. Pranckietis sumanė kviesti penktadienio vakarą. Tačiau į jį atvyko tik jis pats ir Jonas Liesys“, – rašo delfi.lt.

„Buvome tik mudu su pirmininku (Seimo pirmininku V. Pranckiečiu – aut. past.). Tam antram (posėdyje – aut. past.) – tik mudu du. Daugiau nieko nebuvo. Pirmininkas skambino kitiems, aš pats girdėjau, kaip skambino, ir skaitė jiems suderintą tekstą. Degutienei skambino ir Juliui (Sabatauskui – aut. past.), ir Gediminui (Kirkilui – aut. past.). Tą tekstą, kurį kanceliarijos darbuotoja atnešė, sprendimo tekstą. To sprendimo, kurį priėmėme. Tai negali jie sakyti, kad nežinojo, nes tekstą žinojo, supažindinti buvo, telefonu perskaityta buvo“, – delfi.lt situaciją komentavo liberalas J. Liesys.

Tai negali jie sakyti, kad nežinojo, nes tekstą žinojo, supažindinti buvo, telefonu perskaityta buvo.

Politikas portalui pripažino, kad posėdyje dalyvaujant vos dviem parlamentarams, procedūros buvo pažeistos.

Apklausos būdu Seimo valdybos nariai gali priimti sprendimus tik dėl Seimo narių komandiruočių. Tai nurodo Seimo statutas.

„Net nežinau, gal tuomet reikės atšaukti (sprendimą – aut. past.)? Ir vėl priimti, jau su dalyvavimu ir balsuojant? Blogai, kad kolegos nesusirinko, blogai. Šitas Seimas, jeigu karas koks, tai net nesugebėtų susirinkti ir karo padėties paskelbti“, – delfi.lt sakė J. Liesys.

Kaip rodo portalo surinkti duomenys, minėto Seimo valdybos posėdžio protokole nedalyvavusieji parlamentarai Julius Sabatauskas ir Gediminas Kirkilas netgi įrašyti kaip pasisakiusieji. Jie portalą patikino, kad posėdyje nepasisakė, nes antrame tokiame Seimo valdybos posėdyje penktadienį nedalyvavo.

Pirmojo posėdžiu metu parlamentarei I. Degutienei pasiūlius atšaukti Kovo 11-osios minėjimo renginį bei kitus Seime vyksiančius renginius, tam paprieštaravo socialdemokratas J. Sabatauskas, kuris pasiūlė šiuo klausimu pirmiausia kreiptis į Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą dėl jų rekomendacijų. Tokiam J. Sabatausko siūlymui bendru sutarimu ir buvo pritarta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų