Tačiau, anot jo, „aušriečiai“ galėtų palaikyti tokį įstatymo projektą, kuriame būtų apibrėžti tik bendro gyvenimo teisiniai aspektai.
„Mes esam kalbėję, mes nepritariam projektui, jeigu jis bus susietas su santuokos ir šeimos elemento atitikmenimis, tai tikrai tokiam dalykui nepritarsim“, – BNS antradienį sakė R. Žemaitaitis.
„Jeigu tai yra partnerystė arba kitaip vadinama ūkinė sutartis, kur čia daugelis ją traktuoja, tai yra dėl medicinos informacijos gavimo, dėl paveldėjimo, dėl paskolinių dalykų ir panašiai, tai tikrai tas projektas gali eiti ir čia kažkokių didelių klausimų, ko gero, nekils, – kalbėjo politikas. – Bet jeigu bus įdėti šeimos elemento dalykai, tai jam niekados nebus pritarta.“
Panašų projektą praėjusioje kadencijoje siūlė konservatorius Paulius Saudargas. Jis ragino įteisinti „artimojo ryšio“ sąvoką ir tvirtino, kad tokia iniciatyva neprilygina nesusituokusių skirtingų ar vienos lyties porų šeimai.
Šiam projektui Seimas pritarė po pateikimo.
Naujojoje kadencijoje dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto galutinai apsispręsti parlamentarus ragina keli konservatoriai – Matas Maldeikis antradienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė su frakcijos kolegomis Jurgita Sejoniene ir Arūnu Valinsku siūlantys šį teisės akto projektą įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą.
Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas BNS sakė, kad šiuo metu frakcija nėra apsisprendusi, ar tam pritarti.
Jis taip pat pabrėžė, jog socialdemokratai yra įsipareigoję savo rinkėjams per kadenciją „išspręsti Civilinės sąjungos įstatymo klausimą“.
Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė BNS teigė, kad kol kas nėra aišku, ir kiek pačių konservatorių palaikytų šio teisės akto priėmimą.
Būsimasis TS-LKD pirmininkas L. Kasčiūnas BNS yra sakęs, jog pozicijos dėl partnerystės įteisinimo nekeičia ir šio įstatymo projekto nepalaikytų.
Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius feisbuke komentavo, kad sveikina konservatorių siūlymą ir tikisi, kad taip įstatymo priėmimas „nebus sudegintas“.
Tuo metu Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako tokiam projektui nematantis perspektyvos.
Seimas prieš beveik dvejus metus po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Liko vienintelis balsavimas dėl šio projekto priėmimo.
Socialdemokratas premjeras Gintautas Paluckas lapkričio pabaigoje sakė, kad civilinės sąjungos klausimui atsidūrus parlamento darbotvarkėje jis partnerystę balsavimu palaikytų, kaip ir anksčiau.
Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.
Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.
Seimo pavasario sesija prasidės kovo 10 dieną.
Naujausi komentarai