Pereiti į pagrindinį turinį

Apklausa: padaugėjo moters teisę pasirinkti nutraukti nėštumą palaikančių gyventojų

2025-01-19 19:53
ELTOS inf.

8 iš 10 Lietuvos gyventojų mano, kad moteris turi teisę pasirinkti nutraukti nėštumą, rodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta visuomenės apklausa.

Apklausa: padaugėjo moters teisę pasirinkti nutraukti nėštumą palaikančių gyventojų
Apklausa: padaugėjo moters teisę pasirinkti nutraukti nėštumą palaikančių gyventojų / Asociatyvi freepik nuotr.

Apklausos duomenimis, su šiuo teiginiu dažniau sutinka moterys, kurių dalis siekia 82 proc. Tuo metu šią moterų pasirinkimo teisę palaikančių yra 74 proc.

Palyginti su 2021 metų duomenimis, moters teisę į nėštumo nutraukimą pripažįsta daugiau žmonių – 2021 m. taip linkusių manyti buvo 7 iš 10 gyventojų.

Anot tarnybos, dabar šiam teiginiui nepritaria kur kas mažesnė gyventojų dalis: 2024 metais moters teisei pasirinkti nutraukti nėštumą nepritarė 11 proc. žmonių o 2021 metais – net 23 proc.

„Prie gerėjančių visuomenės nuostatų prisideda nuoseklus lyčių lygybės srityje dirbančių organizacijų darbas šviečiant gyventojus, nuolat keliant moterų reprodukcinės sveikatos temas į viešumą, skatinant apie tai kalbėti ir kalbėtis“, – pranešime teigė lygių galimybių kontrolierės pareigas laikinai einanti Seimo kontrolierė Jolita Miliuvienė.

Prie gerėjančių visuomenės nuostatų prisideda nuoseklus lyčių lygybės srityje dirbančių organizacijų darbas šviečiant gyventojus

2024-ųjų balandį Europos Parlamentas išleido rezoliuciją, kuria siūloma įtraukti teisę į nėštumo nutraukimą į ES pagrindinių teisių chartiją. Nors rezoliucija teisiškai neįpareigoja valstybių narių, tai svarbus simbolinis postūmis – Europos Parlamentas teisę į saugų nėštumo nutraukimą laiko viena iš pamatinių žmogaus teisių.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta 2024 metų liepos 19–29 dienomis. Ją atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Apklausoje iš viso dalyvavo 1 007 vyresni nei 18 metų amžiaus asmenys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra