Pastangos sumažinti apleistų Klaipėdos statinių kiekį kol kas primena kovą su vėjo malūnais.
Kol kas apleisti pastatai džiugina tik juose nakvojančius benamius bei tuos, kurie vogdami byrančias plytas, statosi sodo namelius.
Tačiau Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėja Lilija Misiulienė tiki, kad ateityje apleistų statinių mūsų mieste turėtų mažėti. Moteris viliasi, kad kovoti su savo nekilnojamo turto neprižiūrinčiais savininkais bus lengviau, kai atsiras šiuo metu rengiamos Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos.
Neseniai Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus specialistai sudarė apleistų statinių ir jų savininkų sąrašą, į kurį įtrauktas 51 pastatas, tačiau iš tiesų tokių namų gali būti ir daugiau. Apleistų pastatų yra visame mieste, ypač daug – centrinėje miesto dalyje bei senamiestyje.
L.Misiulienė, paklausta, kodėl nepavyksta pasirūpinti, kad apleisti pastatai nedarkytų Klaipėdos, atsiduso: „Nieko nepavyksta nuveikti, nes tokia susiklostė ekonominė situacija. Baudos – nuo 1000 iki 8000 litų – ne visada būna veiksmingos. Bendroves dar galime priversti sutvarkyti savo nekilnojamąjį turtą, tačiau dalies apleistų statinių savininkai – privatūs asmenys. Tokius ne visada pavyksta surasti, tad jiems nusiųsti įspėjimai sutvarkyti pastatus neretai grąžinami atgal net neperskaityti“.
Pašnekovė pasakojo, kad neretai apleistų pastatų savininkai, paklausti, kodėl netvarko jiems priklausančių apleistų pastatų, teisinasi, kad juos įsigijo neseniai ir dar nespėjo sutvarkyti. Paprastai toks teiginys būna paprasčiausias išsisukinėjimas, nes, patikrinus pastato įsigijimo dokumentus, paaiškėja, kad jis savininkams priklauso jau daugiau kaip metus.
Kad būtų tvarkomi apleisti pastatai, rūpinasi ne vien tik savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyrius. Savivaldybės vertybių apsauga rūpinasi Paminklotvarkos skyrius, o respublikos vertybių būkle – Kultūros vertybių apsaugos departamentas.
Naujausi komentarai