Mokytojai priskiriami aukštos rizikos visuomenės grupei, kuri nuolat kontaktuoja ir lankosi vietose, pasižyminčiose didele žmonių koncentracija. Šiuo nemokamu testavimu siekiama išsiaiškinti ir įsivertinti, kokia visuomenės dalis gali būti persirgusi koronavirusu ir ateityje lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją.
SAM primena, kad greitieji serologiniai testai nėra tinkami esamo susirgimo diagnostikai, todėl gavus teigiamą rezultatą dėl koronaviruso, švietimo įstaigų darbuotojai turės išsitirti, ar šiuo metu neserga šia klastinga liga.
Švietimo įstaigų darbuotojams greitieji testai bus atliekami mokyklose arba savivaldybių paskirtose patalpose.
Jei matysime, kad situacija keičiasi į blogąją pusę, žinoma, kad bus reaguojama, ir sprendžiama, ką daryti, tariamasi su epidemiologais.
Greitųjų testų patikrai vadovavusi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Aurelija Žvirblienė praėjusią savaitę kritikavo sprendimą skirti greituosius testus mokytojams, kadangi jie nėra tinkami ankstyvos ligos diagnostikai ir geriausius rezultatus rodo praėjus 14-50 dienų nuo pirmųjų koronaviruso simptomų ar teigiamo molekulinio (PGR) tyrimo atsakymo.
Profesorė abejojo tokio mokytojų testavimo greitaisiais testais tikslingumu.
A. Veryga teigia, kad testais bus daugiau siekiama įvertinti esamą situaciją mokyklose, kaip ji keičiasi.
„Jei matysime, kad situacija neblogėja, reiškia, kad tų priemonių, kurios mokyklose taikomos, pakanka suvaldyti situacijai. Jei matysime, kad situacija keičiasi į blogąją pusę, žinoma, kad bus reaguojama, ir sprendžiama, ką daryti, tariamasi su epidemiologais. Pačių epidemiologinių tyrimų atlikimas tam ir skirtas – kad būtų galima priimti sprendimus, kurie yra pagrįsti tam tikrais duomenimis, o ne spėlionėmis“, – sakė ministras.
Naujausi komentarai