Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) 2014–2015 metais vykusio galimai neskaidraus viešojo pirkimo konkurso.
Ketvirtadienį STT Vilniaus valdybos pareigūnai paėmė dokumentus iš VSAT ir vienos uždarosios akcinės bendrovės, dalyvavusios viešajame konkurse.
Tyrimas pradėtas atsižvelgdami į informaciją, gautą iš Vidaus reikalų ministerijos, pranešė STT.
Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis kovo 3 dieną pareiškė, kad stebėjimo įranga su Rusijoje pagamintais seisminiais davikliais pasienyje kol kas nėra diegiama, įvertinus grėsmes, gali būti stabdomas jos įsigijimas.
„Įranga nėra dar montuojama - Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) atlikus viešąjį pirkimą, tiekėjas šiuo metu siūlo įrangą, kuri pagal dokumentaciją yra pagaminta ne Rusijoje, o Slovakijoje. Įmonė atstovauja Rusijos gamintojui, tokiu būdu ji legalizuota ir sertifikuota Europos Sąjungoje“, - tada sakė S. Skvernelis.
Jis patikslino, kad šiuo metu VSAT yra paskelbusi du viešuosius pirkimus. Kol kas duotas nurodymas stabdyti vieną jų - 2,75 mln. eurų vertės, susijusį su mobiliosios įrangos atnaujinimu. Jį siekiama stabdyti kilus įtarimui, kad tiekėjų pasiūlyta kaina gali būti dirbtinai padidinta. Dėl šio pirkimo taip pat kreiptasi į STT.
„Gal ten viskas ir gerai, bet kai kurių atskirų informacinių sistemų dalių kainos, švelniai tariant, atrodo keistos. Gal mes kažko neišmanome, gal taip turi būti, bet tai įvertins Specialiųjų tyrimų tarnyba, nes kainos skiriasi keletą ar keliolika kartų. Dar daugiau - ten matyti pozicijos: kalbama apie skirtingą įrangą, o visose pozicijose nurodoma ta pati kaina, centų tikslumu, nors kalbama ir apie monitorių remontą, monitorių keitimą. Kainos yra iki dešimties kartų didesnės, negu turėtų būti“, - sakė S. Skvernelis.
Naujausi komentarai