Iš visų grįžtančiųjų į mokyklas pradinukų 9 tūkst. mokinių lanko mokyklas, kurios yra pasirinkusios saugaus grįžimo į mokyklas modelį ir vaikai tikrinasi kaupinių būdu, dauguma jų – vadinamosiose „juodosiose“ savivaldybėse, kur susirgimų COVID-19 skaičius yra didesnis. Tokių savivaldybių šiuo metu – 11.
Saugaus grįžimo modelį taip pat taiko ir keturios savivaldybės 13-koje mokyklų, nors ir neprivalo to daryti, nes sergamumas tose savivaldybėse yra mažesnis, nei nustatyta reikalavimuose, įpareigojančiuose testuotis. Kovo pabaigoje tokių savivaldybių buvo trys.
Jose pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą, t. y., mokiniai, tėvai ir mokytojai testuojasi kaupiniais ir jeigu užtikrinama, kad tiriasi ne mažiau kaip 60 proc. atitinkamos klasės mokinių.
Epidemiologinė situacija dalyje savivaldybių lieka įtempta, todėl jose nėra saugu atverti mokyklas netaikant papildomų saugiklių.
Jei mokyklos bendruomenė nesutinka, ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu arba tie, kurie nenori testuotis, toliau ugdomi nuotoliniu būdu. Jeigu visa klasė nesutinka testuotis, tuomet vyksta nuotolinis ugdymas kaip ir iki šiol.
Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius dėkoja mokykloms, pasirinkusioms šį modelį ir pabrėžia, jog testavimas yra „paprastas ir saugus procesas“.
„Epidemiologinė situacija dalyje savivaldybių lieka įtempta, todėl jose nėra saugu atverti mokyklas netaikant papildomų saugiklių. Periodiškas tikrinimas leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus ir sustabdyti lengvai užkrečiamos ligos plitimą bendruomenėje“, – sako R. Skaudžius.
Ministrų kabinetas praėjusią savaitę nusprendė, kad švelnesnes karantino režimo priemones dėl švietimo galima įvesti savivaldybėse, kur dviejų savaičių naujų COVID-19 atvejų skaičius neviršija 300 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, tačiau situacijai blogėjant, mokyklos turės grįžti prie testavimo. Iki tol nustatyta riba, iki kurios testuotis grįžtant į mokyklas neprivaloma, buvo 200 atvejų.
Naujausi komentarai