Pasak NVSC, taršai įtakos turėjo sausos, nevalytos miestų gatvės ir šaligatviai, besikaupiantys teršalai iš individualių namų patalpų šildymo.
Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kovo 1 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose viršyta kietųjų dalelių (KD10) koncentracijos aplinkos ore ribinė vertė, o ateinančiomis dienomis vyraus nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai.
NVSC specialistai pataria rizikos grupei priklausantiems asmenims lauke vengti judresnių gatvių, rūkstančių kaminų, vietų, kuriose jaučiamas specifinis kvapas, arba likti namie, sportuojantiems taip pat siūloma rinktis atokesnes vietas.
Dėl darbo ar kitų priežasčių ilgą laiką būnantiems užterštose vietose siūloma dėvėti veido apsaugos priemones.
Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių mišinys, kurio sudėtyje gali būti įvairių komponentų – rūgščių, sulfatų, nitratų, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių, dulkių, suodžių, biologinių komponentų (alergenų, mikroorganizmų).
Didesnės kietosios dalelės (KD10) paprastai paveikia viršutinius kvėpavimo takus, nukeliauja iki bronchų, dažniausiai sukelia kosulį ir čiaudulį, o smulkiosios (KD2,5) patenka į plaučius, kraują ir gali paveikti ne tik kvėpavimo, bet ir kraujotakos sistemos organus, pabloginti vidaus organų funkciją, apsunkinti lėtinių ligų eigą.
Naujausi komentarai