Pereiti į pagrindinį turinį

Komisija spręs, ar dėl senaties teismo išvengusi teisėjo patarėja gali dirbti toliau

2015-02-02 15:33
BNS inf.
K. Vanago/BFL nuotr.

Šiaulių apygardos teismo pirmininko Vytauto Kursevičiaus įsakymu pirmadienį sudaryta komisija turės įvertinti, ar teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko patarėja, valstybės tarnautoja Indrė Galvanauskaitė atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimus.

Ši komisija sudaryta vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, taip pat atsižvelgus į Vilniaus apygardos teisme esančioje byloje priimtus procesinius sprendimus.

Baudžiamoji byla dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo Vilniaus apygardos teismui buvo perduota praėjusiųjų metų lapkritį. I.Galvanauskaitė, kuri iki šiol dirba Teisėjų tarybos nario, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Boleslovo Kalainio patarėja, nuo pareigų nėra nušalinta.

I.Galvanauskaitė kaltinta dokumento suklastojimu. Įvertinusi susidariusią padėtį ir suvokdama, kad tai kenkia valstybės institucijai, Šiaulių apygardos teismo vadovybė pasiūlė patarėjai pereiti į kitas pareigas. Ji sutiko, tačiau kitą dieną savo sprendimą atšaukė.

Šių metų sausio 5 dieną Vilniaus apygardos teismas nutartimi baudžiamąją bylą pagal I.Galvanauskaitės kaltinimą nutraukė suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui. Tačiau byla kito kaltinamojo Edgaro Česnauskio atžvilgiu bus nagrinėjama, pirmasis posėdis numatytas kovo 2 dieną.

„Nepaisant to, klausimas, ar Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko patarėja atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, lieka atviras. Išnaudodama visas Lietuvos įstatymų numatytas procedūras klausimui spręsti, Šiaulių apygardos teismo administracija ir sudarė minėtą komisiją“, - rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime.

Bylos duomenimis, įtariama, kad I.Galvanauskaitė 2009-ųjų gruodį vienoje iš notarų kontorų Vilniuje nusprendė parduoti savo turėtas įmonės akcijas asmeniui, kuris neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.

Akcijų pirkimo ir pardavimo sutartyje buvo rašoma, kad 480 paprastųjų vardinių nematerialių akcijų, kurių vertė 48 tūkst. litų, savininkė I. Galvanauskaitė parduoda 18 kartų teistai pirkėjai Jekaterinai Gribkovai už 1000 litų (290 eurų). Pirkėja savo parašu patvirtino, kad įmonei priklausiusias prekes gavo. Vėliau jų pasigesta - dingo telefonai, SIM kortelės, įranga. BNS žiniomis, bendrovė „Omintel“ teigia patyrusi beveik 300 tūkst. litų nuostolį.

J.Gribkova jos bylą nagrinėjusiam teismui pasakojo, kad 2009 metų pabaigoje ieškojo darbo. Gruodį buvo nuvykusi į Vilniaus darbo biržą, ten prie jos priėjo nepažįstami vyras ir moteris, kurie pasiūlė užsidirbti. Po kurio laiko ji savo namo kieme susitiko su tais asmenimis, padavė jiems savo asmens tapatybės kortelę, o vyras ir moteris pažadėjo vėliau susisiekti su ja.

Po kelių dienų ji su minėtais vyru ir moterimi (vėliau sužinojo, kad tai buvo I.Galvanauskaitė ir E.Česnauskis), lydymais antru jai nepažįstamu vyr, nuvažiavo į notarų kontorą, kur pasirašė kažkokią sutartį. Po to J.Gribkova buvo nuvežta į Registrų centrą, kur ji esą E.Česnauskio nurodymu užpildė ir pasirašė dar kelis dokumentus ir atidavė juos E.Česnauskiui. Pastarasis sumokėjo jai žadėtą 1000 litų ir paleido ją.

E.Česnauskis kaltinamas, kad iššvaistė jo žinioje buvusį didelės vertės turtą ir galbūt apgaulingai 2007-2009 metais tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą.

Šiaulių apygardos teismas skelbia, kad skyriaus pirmininko patarėja pagal pareigas atrenka skyriaus pirmininkui reikalingus įstatymus ir kitus norminius aktus, teisinę  ir kitą informaciją, analizuoja įstatymus ir kitus norminius aktus bei informaciją ir pataria skyriaus pirmininkui įstatymų ir kitų teisės aktų analize, taikymu bei sisteminimu susijusiais klausimais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų