Pereiti į pagrindinį turinį

L. Kasčiūnas siūlo persvarstyti antrąjį „Boxer“ įsigijimo etapą

2024-04-20 17:02
BNS inf.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas siūlo persvarstyti antrąjį pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo etapą, tačiau laukia karinio patarimo, skelbia LNK žinios.

Laurynas Kasčiūnas
Laurynas Kasčiūnas / P. Peleckio / BNS nuotr.

Vietoje ratuotų kovos mašinų L. Kasčiūnas svarsto vikšrinių kovos mašinų įsigijimą.

„Patirtis karų rodo, kad tankai, kurie yra vikšriniai, geriau turėti ir vikšrines kovos mašinas. Antrajam pėstininkų kovų mašinų (įsigijimo – BNS) etapui esame užprogramavę pinigų dabartiniame biudžete, tiesiog reikia viduje perdėlioti prioritetus, bet čia aš laukiu karinio patarimo“, – LNK žinioms sakė L. Kasčiūnas.

„Yra tam tikri sprendiniai, kurie turi atsirasti vertinant, kas turi rištis ir judėti kartu su tankais – ar ratinės, ar vikšrinės pėstininkų kovos mašinos“, – teigė jis.

Vikšrines kovos mašinas gamina ar prie jų gaminimo prisideda ir Lietuvoje artilerijos šovinių gamyklą ketinanti statyti „Rheinmetall“, kuri yra ir „Boxer“ gaminančio konsorciumo ARTEC akcininkė.

Dėl „Leopard 2“ įsigijimo Lietuvoje kuriamai divizijai sausio pabaigoje sutarė Valstybės gynimo taryba (VGT), tuomet KAM pavesta pradėti pokalbius su Vokietijos gamintoju ir kitomis įsigyti šios technikos siekiančiomis šalimis.

Lietuva 2016 metais pasirašė sutartį dėl 88 kovos mašinų „Boxer“ įsigijimų.

Pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus modifikuotos kovos mašinos Lietuvoje vadinamos „Vilkais“.

Prieš dvejus metus Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė apie planus papildomai nupirkti dar daugiau kaip 120 „Boxer“ pėstininkų kovos mašinų.

Šią savaitę L. Kasčiūnas pasiūlė sparčiau stiprinti oro gynybą įsigyjant naujas vidutinio ir trumpojo nuotolio sistemas – tai reikštų, jog divizijai reikiamo kiekio tankų įsigijimas vyktų etapais, o ne iš karto.

Dalis ekspertų ir politikų abejoja, ar steigiamai divizijai išties reikia įsigyti vokiškų tankų „Leopard 2“. L. Kasčiūno teigimu, peržiūrėti anksčiau pateiktus gynybos prioritetus reikėjo įvertinant karo pamokas Ukrainoje ir Lietuvos poreikius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų