Ministerijos duomenimis, šiemet deklaruota 560 tūkst. hektarų daugiamečių pievų, kai 2018 metais šis skaičius siekė 746 tūkst. hektarų.
„Dėl žemėnaudos pokyčių, kuriais siekiama didesnės žemės ūkio produkcijos ir pajamų, šiuo metu Lietuvoje natūralios pievos ir ganyklos užima tik apie 5,5 proc. šalies ploto“, – pastebima pranešime.
Ministerijos teigimu, į šią tendenciją dėmesį atkreipė ir Europos Komisija, ji pažymėjo, kad, labai svarbu užtikrinti daugiamečių pievų apsaugą nuo suarimo ir būtina sukurti sistemą, kuri neleistų pievų plotams sumažėti daugiau nei iki 5 procentų nuo šalies ploto.
Dėl to šiemet Lietuvos ūkininkams gali tekti atkurti daugiau nei 100 tūkst. hektarų daugiamečių pievų, nurodo ministerija.
Iš devynių Lietuvoje esamų europinės svarbos pievų buveinių tipų visų būklė yra nepalanki – netinkama arba bloga.
„Nuolat mažėja ir įprastų kaimo paukščių populiacijų indeksas, visoje Europos Sąjungoje vieningai naudojamas kaip indikatorius vertinant agrarinio kraštovaizdžio pokyčius. Tai su pievomis glaudžiai susijusios paukščių rūšys. Lietuvoje per pastaruosius 20 metų šis indeksas sumažėjo daugiau kaip dvigubai“, – teigiama pranešime.
Naujausi komentarai