Šiame maždaug 3 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje pirmadienį apsilankęs ministras teigė, kad po diskusijos su vietos bendruomene dalis žmonių pasisiūlė padėti įsikurti naujiems kaimynams.
„Tai yra normalu, nes kalbėti apie pertvarką abstrakčiai yra daug lengviau nei tada, kai tai paliečia mūsų kaimynystę. Kai paliečia, tada žmonėms kyla reakcija“, – BNS sakė L. Kukuraitis.
„Aš tai priimu kaip natūralų procesą mūsų šalyje, kurioje daugelį metų neįgalieji negyveno šalia kitų žmonių“, – pridūrė jis.
Bendruomeninius namus maždaug dešimčiai neįgaliųjų planuojama statyti dešimties arų sklype. Kvartale, kur jie įsikurs, yra daug sodų.
Nuo pakankamai stipraus susipriešinimo išvažiavome paspaudę rankas ir sutarę, kad tikrai galime kalbėtis ir susišnekėti.
Tokie namai statomi visoje Lietuvoje vykdant institucinės globos pertvarką.
Dalis žiežmariečių teigia bijantys protiškai neįgaliųjų kaimynystės dėl savo ir vaikų saugumo, taip pat kritikavo vietos valdžią, kad ši jais nesitarė dėl planuojamų statybų.
Ministras tvirtino su žiežmariečiais diskutavęs, kaip sukurti orias sąlygas neįgaliesiems.
Jis taip pat sakė, jog statant bendruomeninius namus bus siekiama išvengti, kad jie atrodytų kaip institucija.
„Sieksime, kad jie (namai) būtų kiek galima artimesni aplinkai, kuri yra kaimynystėje ir nekiltų įspūdis, kad čia gyvena išskirtiniai žmonės“, – kalbėjo L. Kukuraitis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras teigė, kad po diskusijos dalis gyventojų pasisiūlė padėti neįgaliesiems įsikurti, o vietos bendruomenės požiūris bent iš dalies pasikeitė.
„Nuo pakankamai stipraus susipriešinimo išvažiavome paspaudę rankas ir sutarę, kad tikrai galime kalbėtis ir susišnekėti“, – tvirtino jis.
Namus neįgaliesiems planuojama baigti statyti 2020 metų pabaigoje.
Neįgalieji bus čia perkelti iš uždaresnių Strėvininkų globos namų, įsikūrusių Žiežmarių apylinkėse.
Naujausi komentarai