„Priklausomai nuo to, kaip bus apsispręsta Seime, ar bus priimtas įregistruotas šiuo metu Seime pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, priklausys, kaip bus su tolimesniu jų darbo užmokesčio augimu“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė.
Pagal Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą, kitąmet švietimo finansavimas turėtų augti 23 mln. eurų iki 600 mln. eurų. Visa ši suma bus skirta išlaikyti dalies mokytojų algų padidinimą nuo šių metų rugsėjo atsisakius minimalių atlyginimų koeficientų dydžių. Vyriausybė biudžetu nenumatė atsisakyti ir vidutinių koeficientų dydžių nuo 2017 metų sausio, nors po streiko Vyriausybės atstovai įsipareigojo tai padaryti.
R.Budbergytė pabrėžė, kad mokytojų atlyginimus galėtų pakelti pačios savivaldybės iš sutaupytų mokinio krepšelio lėšų.
„Mokyklose yra labai sumažėjęs mokinių skaičius. Mes, Vyriausybė, to mokinio krepšelio, kuris skirtas, nesumažinome ir savivaldybės, kurios elgiasi atsakingai, iš sutaupytų mokinio krepšelių gali jau ir dabar mokėti ir moka kai kurios savivaldybės daugiau algos mokytojams. Akmenės savivaldybė mokytojui skiria vidutiniškai 900 eurų, o Panevėžyje – 600 eurų. Tai ten, kur yra tvarkomasi, ten mokytojai gali daugiau uždirbti.
Didinti dalies mokytojų algas nuo 2017 metų sausio buvo numatyta Vyriausybės atstovų ir švietimo srities profesinių sąjungų kovo mėnesį pasirašytame susitarime dėl streiko nutraukimo.
Vyriausybės pateiktą biudžetą peržiūrės ir priims naujasis Seimas. Jis turėtų rinktis lapkričio viduryje.
Naujausi komentarai