Pereiti į pagrindinį turinį

Nakvynės namuose nebėra laisvų vietų: apgyvendinimo prašosi vis jaunesni

2023-01-11 11:19

Staiga atšalus orams, vargingiausi panevėžiečiai ieško trumpalaikės šilumos ir vis dažniau atveria Panevėžio nakvynės namų duris. Savaitgalį, kai termometrų stulpelis rodė 18 laipsnių šalčio, čia glaudėsi penki benamiai. Vienai nakčiai įstaiga gali priglausti iki 20 žmonių. Be to, Panevėžio nakvynės namuose yra 40 vietų, kur žmonės gali gyventi ilgiau. Beje, pastaruoju metu čia nėra nė vienos laisvos vietos.

Pasiruošę priimti

„Pasiruošimas priimti žmones vyko jau gruodį. Sekame orų prognozes ir pagal tai nusimatome, atitinkamai pasiplanuojame maistą, kad būtų šiltos arbatos, sriubos. Turime antklodes ir visko, ko reikia šaltomis dienomis: ir drabužių, ir šilto vandens, ir kažkiek šilto maisto. Viskas pas mus atkeliauja iš įvairių labdarų, padeda nuolatiniai rėmėjai“, – naujienų portalui JP sakė Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė.

Žiemą glaudžiasi dažniau

Nakvynės namų vedėja socialiniams reikalams Neringa Ramaškienė teigė, kad nors dabartiniai orai ir šaltoki, įstaigoje didesnio žmonių antplūdžio nestebima. Per pastarąją savaitę nakvynės prašėsi penki asmenys, tačiau jų daugiau būta prieš didžiąsias metų šventes. Tada šiltos nakvynės prašėsi 12-13 benamių.

„Dažniausia nakvoja tie patys žmonės. Vasarą tokių turime 2-3, būna naktų, kada neturime nė vieno, o žiemą visada jų būna daugiau“, – sakė N. Ramaškienė.

Ž. Večiorkutė, R. Ančerevičius/jp.lt nuotr.

Vietų nebėra

Nakvynės namuose teikiamos ir ilgalaikės apgyvendinimo paslaugos. Vietos kambariuose yra mokamos. Šiuo metu visos jos užimtos.

„Turbūt tai pirmas kartas, kada nakvynės namai užpildyti. Maksimalus skaičius siekdavo 37-38, o dabar jau antras mėnuo, kai visos – 40 vietų – yra užimtos“, – sakė N. Ramaškienė.

Amžius įvairus

Specialistė pastebėti, kad apgyvendinimo prašosi vis jaunesni žmonės.

„Nuo 2021 metų dirbame ir su iš įkalinimo įstaigų grįžusiais asmenimis. Dažnai jie neturi kur grįžti, todėl pagalbos ieško čia. Žmonių ratas sukasi, vieni ateina, kiti – išeina, treti – vėl sugrįžta. Ateina ir naujų žmonių. Jauniausias mūsų gyventojas – 20-ies metų vaikinas, yra gyventojų ir virš 70-ies metų“, – vardino N. Ramaškienė.

Ž. Večiorkutė, R. Ančerevičius/jp.lt nuotr.

Padeda išgyventi

Nakvynės namuose su gyventojais individualiai dirba socialiniai darbuotojai, rengiami įvairūs užsiėmimai, išvykos.

Siekiama, kad likimo nuskriausti žmonės galėtų įgauti arba atkurti reikiamus įgūdžius, būtų užimti. Pagrindinis tokio darbo tikslas – galimybė prisitaikyti visuomenėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų