Pristatyta dingusių vaikų karštoji pagalbos linija 116000. Skambinantieji šiuo numeriu galės ne tik pranešti apie dingusį vaiką, bet ir tikėtis psichologinės pagalbos. Numeriu galės skambinti ir patys vaikai. Karštoji linija Lietuvoje veiks nuo vasario.
Šiuo metu ji veikia beveik visoje Europos Sąjungoje, taip pat Albanijoje ir Serbijoje. Pernai iki spalio Lietuvoje buvo paskelbta dingusiais daugiau nei 2100 žmonių, iš kurių beveik pusė – nepilnamečiai.
„Vaikui dingus svarbiausios pranešimui yra pirmos dvi valandos. Reikia, kad tėvai nedelstų, kad iš karto skambintų arba į policiją, arba 116000. Vaikų bėgimas iš namų ir iš globos įstaigų yra didžiausia problema, nes 43 proc. visų dingusių sudaro vaikai, kurie bėga iš namų, ir 90 proc. jų patenka į prekybą žmonėmis, į seksualinį išnaudojimą, įtraukiami į kriminalines veiklas“, – sako „Dingusių žmonių šeimos paramos centro“ direktorė Natalja Kurčinskaja.
„Su šia linija vėluojame. Jau ne kartą sulaukėme kritikos ir iš ES, nes iniciatyva šiai linijai atsirado 2007 m. ir nuo 2009 m. ji funkcionuoja ES valstybėse“, – teigia Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.
„Natūralu, kad į skambučius numeriu 116000 atsakys Bendrasis pagalbos centras. Jis bus pirmąją grandimi ir, jei tai bus pranešimas apie dingusį vaiką, procedūra bus, kaip ir gavus pranešimą numeriu 112. Jei bus emocinės paramos poreikis, konsultacijų ar pagalbos atliekant tyrimą, BPC sujungs su specialiais dingusių asmenų paramos centro operatoriais, kurie toliau konsultuos skambinantį įvairiais klausimais nuo tyrimo eigos iki kontaktų su užsienio šalim“, – pasakoja Bendrojo pagalbos centro viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.
Naujausi komentarai