Lietuvos oro uostai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutu. Pagal ją institutas ir oro uostai rengs aukštos kvalifikacijos specialistus ir plės bendrus mokslinius tyrimus. Taip pat įmonės viena kitai teiks abipuses konsultacijas ir keisis specialiąja informacija.
„Visuose trijuose Lietuvos oro uostuose vykdoma veikla kuria išties didžiulę pridėtinę vertę – prie šalies BVP prisidedame 2,5 proc., atnešame didelių pajamų ir sukuriame daugiau nei 34 tūkst. vietų. Visa tai skatina domėtis, kokie profesionalai veiks mūsų aviacijos rinkoje, ir padėti juos parengti. Taip sukursime tvarią mūsų rinkos plėtrą ir padėsime Lietuvai tapti tiek labiau lankoma, tiek patrauklesne verslo vystymo požiūriu“, – sako Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.
Anot G. Almanto, pažangą lemia glaudūs mokslo ir studijų, pramonės ir verslo institucijų ryšiai, tad Lietuvos oro uostai yra suinteresuoti skatinti tarpusavio bendradarbiavimą.
„Pagrindinius Lietuvos oro vartus valdančios įmonės įsitraukimas į specialistų rengimą yra svarbus pasiekimas, kuris visų pirma naudingas studentams. Tai suteiks galimybių įgyti daugiau praktinių žinių ir įgūdžių bei dar geriau pasiruošti darbo rinkai. Tai pat tikimės, kad verslo ir mokslo sinergija padės stiprinti šalies aviacijos prestižą ir konkurencingumą“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas, bendradarbiaudamas su įvairiomis aviacijos įmonėmis ir atsižvelgdamas į rinkos poreikius, plečia savo siūlomų studijų programų spektrą. Nuo rudens čia bus rengiami ne tik orlaivių pilotų, skrydžių valdymo specialistai ar aeronautikos inžinieriai, bet ir aviacijos vadybininkai. 1,5 metų trunkančioje magistrantūroje aviacijos išsilavinimą turintys asmenys galės įgyti vadybinių žinių ir pasirengti platesnio masto karjerai.
Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2014 metus jie aptarnavo 3,8 milijono keleivių. Šiuo metu iš Lietuvos oro uostų 23 aviakompanijos skraido 61 kryptimi 33 šalyse Europoje ir už jos ribų. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP 2013-aisiais prisidėjo 2,5 proc.
Naujausi komentarai