Parašai po Konstitucijos pakeitimo projektu gali būti suklastoti? Pereiti į pagrindinį turinį

Parašai po Konstitucijos pakeitimo projektu gali būti suklastoti?

2012-04-19 14:56
Parašai po Konstitucijos pakeitimo projektu gali būti suklastoti?
Parašai po Konstitucijos pakeitimo projektu gali būti suklastoti? / Gedimino Bartuškos nuotr.

Dalies Seimo narių, neva parėmusių Konstitucijos pataisą dėl kitokio šeimos supratimo, parašai galėjo būti suklastoti.

Ketvirtadienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatyta pirmą kartą apsvarstyti Konstitucijos pataisos projektą, kuriuo siūloma nustatyti, jog šeima kyla ne tik iš santuokos, bet ir iš tėvų bei vaikų ryšio, giminystės.

Tačiau jau posėdžio pradžioje tvirtinant darbotvarkę šiuo klausimu kilo tam tikra sumaištis. Valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos frakcijos atstovė Arūnė Stirblytė pasiūlė išbraukti klausimo svarstymą iš darbotvarkės. „Yra įtarimų, kad parašai galėjo būti suklastoti. Teigiama, kad šį projektą pasirašė 98 Seimo nariai. Bet dalis pasirašė ne dėl šio Konstitucijos pakeitimo, o dėl Šeimos grupės sukūrimo Seime. Todėl manome, kad klausimas negali būti svarstomas posėdyje“, - sakė A.Stirblytė.

Anot jos, iš Liberalcentristų frakcijos narių tiek Ingrida Valinskienė, tiek Andrius Burba nedėjo savo parašų po Konstitucijos pataisa dėl naujo šeimos supratimo. „Jie pasirašė tik dėl Šeimos grupės sukūrimo Seime“, - kalbėjo politikė.

„Manau, kad tai tam tikra „žulikystė“. Kolegos pasirašė dėl vieno, o jų parašai pridėti prie kito projekto. Reikėtų, kad šį klausimą išnagrinėtų Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, - sakė opozicinės Socialdemokratų frakcijos narys Juozas Olekas.

Tačiau konservatorius Rimantas Jonas Dagys tikino, kad visi parašai po siūloma Konstitucijos pataisa yra tikri. „Noriu priminti, kad Grupė už tradicinę šeimą Seime buvo suformuota dviem mėnesiais anksčiau nei buvo pateikta šį Konstitucijos pataisa“, - teigė jis.

Seimo nariai balsų dauguma nesutiko išbraukti Konstitucijos pataisų svarstymo iš parlamento ketvirtadienio darbotvarkės.

Pagal šį projektą, šeima sukuriama sudarius santuoką, kuri sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Taip pat siūloma Konstituciją papildyti sakiniu, jog „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“.

Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Pataisa priimama, jei kiekvieną kartą už ją balsuoja ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

Šeimą su santuoka susiejanti pataisa pateikta po to, kai Konstitucinis Teismas (KT) pernai rugsėjį paskelbė, jog 2008 metais priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje žmones, prieštarauja Konstitucijai. KT paskelbė, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra