Anot jo, šeštadienį minint Lietuvos kariuomenės dieną Paryžiuje organizuota Pilietiškumo diena. Per ją atidengta vieno žymiausio Lietuvos partizano J. Lukšos atminimo lentelė jo susitikimų su bendražygiais ir draugais vietoje – kavinėje „Le Maresquier“ Švento Augustino gatvėje.
Ši vieta bus įtraukta į žemėlapį „Lietuviški ženklai Paryžiuje“.
Atminimo lentelės atidengimo ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Arnoldas Pranckevičius teigė, kad Lietuvos partizano atminimo ženklas leis paryžiečiams ir miesto svečiams geriau susipažinti su viena iš svarbiausių Lietuvos rezistencijos asmenybių.
1948–1949 metais Paryžiuje žvalgybos mokykloje mokęsis J. Lukša mezgė ryšius su emigracijoje gyvenusiais lietuviais, skleidė žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje, Daumanto slapyvardžiu jis parašė memuarus „Partizanai už geležinės uždangos“ apie Lietuvos partizanų kovas prieš sovietų okupantus.
J. Lukša pokariu buvo vienas iš Lietuvos partizanų vadų, kelis kartus prasiveržęs į Vakarus perduoti žinią apie kovojančią Lietuvą.
Jis žuvo patekęs į pasalą per susišaudymą 1951 metų rugsėjį Garliavos apylinkėse, netoli Kauno. Partizano palaikai iki šiol nerasti.
Partizaninis karas prieš Sovietų Sąjungos okupaciją Lietuvoje vyko 1944–1953 metais. Jame dalyvavo ne mažiau kaip 50 tūkst. žmonių, o visame pasipriešinimo judėjime kaip pogrindžio organizacijų nariai, rėmėjai dalyvavo apie 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiame kare žuvo per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.
Naujausi komentarai