Plačiau papasakojo atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis.
– Tai rodo, kad jis visą laiką demonstruoja mums savo branduolinę galią. Ta tradicija išlieka. Lyginant su kitų valstybių prezidentais, kurie irgi turi branduolinės galios, tai nei JAV, nei Prancūzijos, nei Anglijos prezidentai nedemonstruoja tokių dalykų. Matyt, ši tradicija yra dar nuo sovietų laikų. V. Putinas tokiu būdu bando rodyti savo stiprumą, bando įbauginti. Jis ir skelbia tokias žinias, kad kažkokie jūrų pajėgų karininkai atsakingi už tą lagaminėlį, kurio pagalba jis gali inicijuoti branduolinio ginklo panaudojimą.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– V. Putinas vieši Kinijoje. O Kinijos lyderis yra perspėjęs jį jokiais būdais nenaudoti branduolinio ginklo. Ar noras gąsdinti Vakarus yra didesnis už didžiojo draugo nurodymus?
– Taip, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas išreiškė savo nuomonę dėl V. Putino pareiškimų. Tačiau reikia neužmiršti, kad organizuojant tokio lygio valstybių vadovų susitikimus, visada vyksta protokoliniai derinimai. V. Putino protokolas dirba nuosekliai su Kinijos prezidento protokolu. Matyt, ir šių lagaminėlių ir jų turinio derinimas irgi įvyko. Negalime būti tikri, kad ten yra būtent tai, apie ką mes dabar kalbame.
– O gal tai tiesiog branduolinio ginklo valdymo palikimo Rusijoje baimė? Jei kas nors sugalvotų perimti valdžią, raudonas mygtukas visgi liktų V. Putino rankoje.
– Nežinau, kokia V. Putino mintis yra. Galbūt jis nori rodyti savo galią ir Rusijos visuomenei, kad jis yra alfa patinas, kad viskas yra jo rankose. Jis nori parodyti, kad yra pasiruošęs priimti bet kokius sprendimus bet kokiu momentu, bet kurioje valstybėje. Lyginant su kitais prezidentais, tai yra didelis kontrastas.
– Kas gali būti tame lagaminėlyje? Greičiausiai nėra vieno, stebuklingo mygtuko, kurį paspaudus, staiga kyla raketos.
– Branduolinio ginklo panaudojimas yra sudėtingas procesas, turintis įvairių saugiklių, kad nebūtų atsitiktinai paleista tam tikra raketa. Tai yra ganėtinai sudėtinga procedūra. Manau, kad ir Rusija laikosi tos pačios procedūros. V. Putino pozicijos žmonės kalba, kad jis saugo savo DNR. Jis nieko nepalieka nei tualete, nei kažkur, viskas būna surenkama į lagaminėlį. Ir taip Rusijos prezidentas yra apsaugomas, kad jo DNR nepapultų į priešų rankas. Kinija šiandien yra draugas, o rytoj gali būti priešas. Tokia hiperapsauga irgi neturėtų nustebinti, juk žinome šio diktatoriaus paranojas.
– Tai tikrai skamba absurdiškai, kad ten yra V. Putino išmatų dėžutė. Tačiau dar ir buvę Sovietų Sąjungos vadovai niekur nepalikdavo savo atliekų. Galimai V. Putinas ir tęsia tą tradiciją. Koks pavojus gali kilti, jei būtų pavogtas V. Putino DNR?
– Dabar tos technologijos ir DNR tyrimų galimybės patyrė revoliuciją. Galima net iš labai nedidelio kiekio medžiagų nustatyti DNR. Dabar gal ir sunku numatyti tuos pavojus, bet ateityje jie gali didėti vystantis technologijoms.