2012 metais šeimynose globojamų vaikų buvo 407, tai yra 42 vaikais daugiau lyginant su 2011 metais, pranešė Socialinė apsaugos ir darbo minsterija.
Praėjusiais metais, pasak ministerijos, 27 savivaldybėse praėjusiais metais veikė 48 šeimynos, kuriose augo 407 globojami vaikai, tarp jų - 42 neįgalūs vaikai.
Šeimyna - globos forma, kai juridinis asmuo (šeimyna) globoja nuo 6 ir 12 vaikų (įskaitant ir savus vaikus) šeimos aplinkoje.
„Džiaugiuosi, kad kasmet daugėja šeimynų ir jose globojamų vaikų. Tai yra visų, kurie dirba vaiko globos srityje, darbo rezultatas, taip pat ir mūsų visuomenės brandos ir pilietiškumo apraiškos“, - teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Angelė Bajorienė.
Kaip rašoma pranešime, už vieną šeimynos vaiką valstybė moka 1040 Lt kas mėnesį, iš kurių 520 Lt sudaro vaiko globos išmoka vaiko poreikiams ir 520 Lt – tikslinis priedas šeimynos veiklai užtikrinti.
Šeimynos įstatymas Lietuvoje įsigaliojo 2010 metų liepos 1 dieną.
Bendras vaikų skaičius gali būti didesnis, negu nurodyta, kai broliai ir seserys neišskiriami, arba mažesnis, jeigu globojamas vaikas su negalia.
Įstatymas nurodo, kad šeimynos viena iš pareigų yra užtikrinti šeimynos vaikų globos (rūpybos) tinkamą įgyvendinimą, taip pat bendrauti su šeimynos globojamų (rūpinamų) vaikų tėvais ar artimaisiais, giminaičiais.
Naujausi komentarai