„Pavasarinė akcija vyksta tuo metu, kai Lietuvoje skurdo rizikos lygis pasiekė kritinį tašką. 620 tūkst. žmonių gyvena skurdo rizikoje ir net dešimtadaliui visų šalies gyventojų trūksta pinigų maistui. (...) Tai viena skaudžiausių realijų Lietuvoje, o kartu ir vienas didžiausių skurdo skaičių visoje Europoje“, – sakė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius.
Anot „Maisto banko“, akciją šiemet išskirtinai pradėjo mokyklos – prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 300 švietimo įstaigų. Suvedus pirmuosius duomenis, paaiškėjo, kad mokyklos jau surinko virš 30 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų.
Pasak S. Gurevičiaus, didelis mokyklų įsitraukimas rodo, kad tokių iniciatyvų ugdymo įstaigoms labai trūksta, todėl planuojama maisto rinkimo akcijas čia organizuoti ir ateityje.
S. Gurevičiaus teigimu, dažniausiai paramos į fondą kreipiasi senjorai, neįgalieji, vieniši tėvai, bedarbystės paliesti regionų gyventojai, taip pat žmonės, kuriuos ištiko nelaimės – gaisrai, avarijos, vieno iš šeimos maitintojų praradimas, sunkios ligos.
Šiuo metu „Maisto bankas“ nuolat remia 232 tūkst. sunkiau gyvenančių žmonių – tai kas dvyliktas šalies gyventojas.
Surinkta parama stokojančius pasiekia per „Maisto banko“ atiduotuves, labdaros valgyklas ir „Maisto banko“ remiamas organizacijas – partneres.
„Tai ir vaikų dienos centrai, neįgaliuosius, senjorus, gausias šeimas globojančios organizacijos“, – sako S. Gurevičius.
Kaip ir kelis pastaruosius metus, „Maisto bankas“ labiausiai prašo aukoti mėsos ir žuvies konservų, taip pat aliejaus – būtent šie produktai, pasak organizatorių, stokojantiesiems yra tapusios prabangos prekėmis.
38-ąjį kartą visoje Lietuvoje organizuojama „Maisto banko“ akcija prasideda penktadienį 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Jos metu prekybos vietose budės akcijos savanoriai, kuriems pirkėjai galės perduoti ilgo galiojimo maisto prekes.
Šiemet akcija vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet ir kitos 269 nevyriausybinės organizacijos. Dalyvauti maisto rinkimo akcijoje planuoja apie 6500 savanorių.
Naujausi komentarai