Šiam planui, kuris bus įgyvendinamas 2021-2022 metais, Vyriausybė papildomai skyrė 5 mln. eurų.
„Antroji pandemijos banga ženkliai skyrėsi nuo pirmosios ir palietė kur kas daugiau visuomenės narių. Kaip rodo moksliniai tyrimai, žmonių psichikos sveikatai turėjo įtakos labai įvairūs veiksniai. Šis planas ir jame numatomos didesnės pagalbos galimybės ir yra tam, kad spręstume naujus COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius, daugiau dėmesio skirtume itin stipriai COVID-19 pandemijos paveiktoms visuomenės grupėms“, – ketvirtadienį išplatintame ministerijos pranešime teigia sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė.
Ministerija pažymi, jog lyginant 2020 metų ir 2019 metų statistiką matyti, jog COVID-19 pandemijos metu 10 proc. išaugo asmenų, kurie kreipėsi į gydymo įstaigas dėl depresijos, nerimo ir reakcijos į didelį stresą sutrikimų, skaičius (31 756 asmenimis daugiau).
„Atnaujintame plane numatoma įgyvendinti 39 priemones, kuriomis bus siekiama stiprinti asmens ir visuomenės psichikos sveikatą COVID-19 pandemijos metu, padėti COVID-19 persirgusiems, psichologines traumas ar netektis patyrusiems visuomenės nariams, stiprinti vaikų ir jaunimo, jų tėvų, mokyklos darbuotojų psichikos sveikatą, gerinti vyresnio amžiaus asmenų psichikos sveikatą, atkurti ir palaikyti asmens sveikatos priežiūros specialistų psichikos sveikatą“, – nurodoma pranešime.
Be to, žadama daug dėmesio skirti didinant visuomenės informuotumą psichikos sveikatos temomis, pagalbos su psichikos sveikatos sunkumais susiduriantiems asmenims prieinamumą, plečiant specializuotų psichikos sveikatos priežiūros paslaugas bei stiprinant specialistų, mokyklos bendruomenių narių kompetencijas psichikos sveikatos srityje.
Atnaujintą veiksmų planą drauge su SAM įgyvendins Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Naujausi komentarai